logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
15

Był sobie gej

Chiny

Dodano: 11.09.2006, Aktualizacja: 11.09.2006

W starożytnych Chinach homoseksualizm, zwłaszcza męski nigdy nie był otoczony atmosferą skandalu ani tym bardziej potępiany (obecnie jest "nieco" inaczej, zalegalizowany został dopiero w 1997 roku a w roku 2000 skreślono go z listy chorób). Jego ocena zależała od epoki, były czasy gdy cieszył się większą popularnością i takie, kiedy był mniej widoczny...

Istnieje mnóstwo materiałów na temat homoseksualizmu w starożytnej Grecji i Rzymie. Niewiele natomiast można znaleźć o tym jak wyglądało to w innych, niekiedy nawet starszych kulturach. W naszym cyklu "Był sobie gej", postaramy się przybliżyć sposób myślenia, podejście oraz zmiany w stosunku do homoseksualizmu w kulturach starożytnych na przestrzeni dziejów. Ogromna różnica między homoseksualizmem w antycznej Grecji czy Rzymie a azjatyckim jest taka, że w Europie nie tolerowano ludzi "jałowych", tzn. gej powinien mieć potomstwo (w Rzymie istniał nawet taki nakaz). W kręgu kultur azjatyckich sytuacja wyglądała nieco inaczej. Pisząc o cechach jakiejkolwiek kultury staramy się ukazać jej podstawowe cechy, szczególnie te świadczące o jej odrębności i wyjątkowym charakterze. Metoda owa sprawia iż jednocześnie "skazani"...   ( Pozostało znaków: 3481 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186555   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku