Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Miejsca Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Tematy Kino LGBT Wybory 2023 Coming out Kalendarz LGBTQ+ Niebinarność
Piątek, 21.09.2018 11:55

Rozdajemy książki "Alan Cole nie jest tchórzem"!

Podziel się (0) Tweetnij Skomentuj (13)
Podziel się (0) Tweetnij Skomentuj (13)

Nowa historia o dorastaniu, coming oucie i relacjach z rodziną (konkurs)

W polskich księgarniach pojawiła się już książka "Alan Cole nie jest tchórzem" autorstwa Erica Bella. To jednocześnie zabawna i przejmująca historia o dorastaniu, coming oucie i stosunkach z rodziną - które nie zawsze bywają dobre, nawet jeśli z pozoru wydają się takie być. Z okazji premiery książki mamy dla Was konkurs, w którym możecie zgarnąć egzemplarz książki. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie!

W szkole Alan Cole robi wszystko, żeby nie zniknąć w tłumie, przede wszystkim spędza mnóstwo czasu ze swoimi przyjaciółmi Zackiem i Madison.

Ale w domu… W domu Alan jest tak cicho, jak tylko się da. Stara się nie podpaść bardzo surowemu ojcu, który ledwo tłumi coraz większą agresję, unika brata Nathana, który właściwie się nad nim znęca. Nie ma oparcia w matce, przeżywającej od dłuższego czasu załamanie.

Pewnego dnia Nathan zmusza Alana do podjęcia wyzwania. Każdego dnia przez tydzień będzie musiał wykonać pewne niezwykle trudne zadanie. Jeśli Alan przegra, Nathan zdradzi jego sekret: Alan jest gejem i na dodatek podoba mu się kolega z klasy.

Co zrobi chłopak? Jak długo wytrzyma szantaż starszego brata i czy wreszcie przeciwstawi się ojcu?


Książka "Alan Cole nie jest tchórzem" autorstwa Erica Bella ukazała się na półkach w polskich księgarniach 19 września. Z tej okazji mamy dla was kilka egzemplarzy od wydawnictwa YA!, które możecie zgarnąć odpowiadając w kilku krótkich zdaniach na pytanie: 
Jaką radę dałbyś lub dałabyś młodej osobie LGBTQ, której rodzina nie jest akceptująca?

Odpowiadać możecie w komentarzach, za pośrednictwem prywatnej wiadomości na Facebooku lub drogą mailową. O zwycięstwie poinformujemy każdego i każdą z Was indywidualnie - przez wiadomość na portalu, mailem lub przez Facebooka. Na Wasze odpowiedzi czekamy do końca września.

(red)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (28)
karolajnax yourbones bisiek homoloquens writer-in-the-dark psychopatka akonils mahiru ollii nickt_ciekawy
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (13)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
02.10.2018 9:02 Niezalogowany
Queer.pl czy konkurs został rozstrzygnięty?
cytuj zgłoś 1 0
Nico_xoxo
23.09.2018 14:13 Nico_xoxo
Odpowiadając na pytanie jaką radą podzieliłabym się z osobą której rodzina nie jest tolerancyjna powiedziałabym że szczęście znaleźć można nie tylko wśród rodziny, choć wiadomo że jest to element życia który ciężko zastąpić. Odpowiedź nigdy nie jest taka sama, każda sytuacja różni się od siebie . Trzeba zacząć od tego że każdy człowiek jest inny, czasami pozory lubią mylić a co więcej, możemy nie znać osób z którymi jesteśmy najbliżej. Takim przykładem często okazuje się rodzina. Zapewnie osobie ze środowiska lgbt przed coming out'em powiedziałabym właśnie to. Żeby nie oceniał pochopnie jeśli sam nie chce być oceniany. Chcę powiedzieć że rodzina może cię zaakceptować nawet kiedy myślisz  że nie jest tolerancyjna, nigdy nie możesz być pewien.Może nie jest to duży procent, ale czasami osoby na pozór sceptycznie nastawione do środowiska lgbt okazują się wybrać miłość do swoich dzieci i stawiają na akceptację. Oczywiście każdy chce być zaakceptowany i jeśli nie sprzyja nam to szczęście posiadania akceptacji wśród rodziny, sytuacja jest kiepska, szczególnie kiedy nie mamy oparcia w nikim innym. Moją radą byłby chyba czas. Właśnie on jest tutaj najważniejszy choć nie gwarantuje późniejszej akceptacji. Myślę jednak ze czas łagodzi napięte stosunki i pozwala przyzwyczaić się do sytuacji.
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
22.09.2018 22:49 Adeux
Będąc samemu młodą osobą lgbt odgraniczoną w pewnym stopniu przez rodzinę przez wspieranie mojego "związku" z przyjacielem (również homoseksualnym), pytanie staje się jeszcze bardziej pokręcone, ale po czterech latach, chyba jesteśmy coraz dalej!!

Być z siebie dumnym? Nah, przecież niczym się nie różnimy. To część wspaniałości ludzkiej osobowości, nie zmienia tego, jakim człowiekiem jesteś, a jeśli ktoś po tym określa twoją wartość, to...może warto poszukać innych przyjaciół? Życie w szafie to nie jest żadne wyjście, a przynajmniej na dłuższą metę, sprawi, że będziesz czuł się gorzej niż w najgorszym friendzone ze swoją heteroseksualną koleżanką z pierwszej liceum czy żonatym nauczycielem polskiego.

WSZYSCY TUTAJ JESTEŚMY RODZINĄ. Możesz dołączyć do którejś, założyć własną, bo w tym środowisku piękne jest to, że jesteśmy dla siebie wspierający: a rodzina ,,dobrana" to ta, która kocha naprawdę bez względu na wszystko - i może być silniejsza niż niewiadomo jak mocne biologiczne więzi.
Jesteś o wiele silniejszy niż myślisz, bo jesteś już tutaj. Odkryłeś się. Wiesz, jak ogromny to przełom?
To nie tak, że jesteśmy jedną milionową społeczeństwa. Prawdopodobnie twój matematyk czy kobieta, od której kupujesz frytki, czuje dokładnie to samo. Ale niestety - CZASEM TCHÓRZYMY :)
Dlatego tak ważne jest, by unosić wysoko głowę i być otwartym w tej kwestii. Świat sam się nie zmieni.
cytuj zgłoś 1 0
smoku4737
22.09.2018 22:40 smoku4737 (22) Tarnowskie Góry
Mogę wręcz na świeżo odpowiedzieć na pytanie, gdyż sama jestem nastolatką, która w grudniu ubiegłego roku zrobiła coming out przed rodzicami. Gdybym miała powiedzieć coś wartościowego innym młodym ludziom, brzmiałoby to tak:
Przyjdą takie dni, kiedy pomyślisz, że twoja mama i twój tata nie kochają cię dostatecznie mocno, ponieważ nie akceptują cię takim, jakim jesteś. Będzie czas, kiedy będziesz płakać cicho w łazience i buntować się, wracając późno do domu. Będą też miesiące, kiedy, mimo że mieszkasz z mamą pod jednym dachem, nie zamienicie ani słowa. Będziesz przekonywać siebie, że już ich nie kochasz, bo za bardzo będzie bolała myśl o tym, że to oni mogą nie kochać dłużej ciebie. Pozwól sobie na płacz. Pozwól na gniew, bezradność, ciszę, nienawiść. Niech te wszystkie uczucia przejdą przez ciebie. Walcz z własnym poczuciem zażenowania i nie daj wmówić sobie, że powinieś się zmienić. Ale przede wszystkim daj czas tym, którzy cię kochają, ponieważ na pewno kochają cię nadal, choć martwią się tym, czym nie powinni i są surowi, bo nie wiedzą jak inaczej zareagować. Oni nie mają wzorca, a twój coming out jest dla nich nową sytuacją. Przypomnij sobie jak ty reagujesz na nowe sytuacje: strachem, złością. Ale to wszystko mija z biegiem czasu.
Daj im czas. Przeżywaj wszystko, ale nie myśl, że to koniec waszej relacji. Być może tygodnie, które im dajesz wydają ci się ciągnąć latami. Daj im tyle czasu, ile tylko potrzebują, a w chwili, kiedy czujesz, że jest na to odpowiedni czas edukuj mało natarczywie i pokaż, że nic się nie zmieniło w Tobie oprócz tego, że powiedziałeś im te kilka słów: "mamo, tato, jestem lesbijką/gejem/bi/chłopakiem/dziewczyną".
cytuj zgłoś 0 0
Nico_xoxo
22.09.2018 17:23 Nico_xoxo
Odpowiadając na pytanie jaką radą podzieliłabym się z osobą której rodzina nie jest tolerancyjna powiedziałabym że szczęście znaleźć można nie tylko wśród rodziny, choć wiadomo że jest to element życia który ciężko zastąpić. Odpowiedź nigdy nie jest taka sama, każda sytuacja różni się od siebie . Trzeba zacząć od tego że każdy człowiek jest inny, czasami pozory lubią mylić a co więcej, możemy nie znać osób z którymi jesteśmy najbliżej. Takim przykładem często okazuje się rodzina. Zapewnie osobie ze środowiska lgbt przed coming out'em powiedziałabym właśnie to. Żeby nie oceniał pochopnie jeśli sam nie chce być oceniany. Chcę powiedzieć że rodzina może cię zaakceptować nawet kiedy myślisz że nie jest tolerancyjna, nigdy nie możesz być pewien.Może nie jest to duży procent, ale czasami osoby na pozór sceptycznie nastawione do środowiska lgbt okazują się wybrać miłość do swoich dzieci i stawiają na akceptację. Oczywiście każdy chce być zaakceptowany i jeśli nie sprzyja nam to szczęście posiadania akceptacji wśród rodziny, sytuacja jest kiepska, szczególnie kiedy nie mamy oparcia w nikim innym. Moją radą byłby chyba czas. Właśnie on jest tutaj najważniejszy choć nie gwarantuje późniejszej akceptacji. Myślę jednak ze czas łagodzi napięte stosunki i pozwala przyzwyczaić się do sytuacji.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
22.09.2018 16:29 Niezalogowany
Panie Krzysztowie..Zgadzam się..To prawda...❤????
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
22.09.2018 15:15 Niezalogowany
Jaką radę dałbyś lub dałabyś młodej osobie LGBTQ, której rodzina nie jest akceptująca?

Zawsze bądź sobą. Nie zmieniaj się nigdy w osobę, która nie będzie szczęśliwa sama ze sobą. Bądź dumny z siebie, tak jak cała nasza społeczność jest dumna z Ciebie i Ci kibicuje i Cię wspiera, nawet jeśli o tym nie wiesz.
Poszukaj pomocy. Mała miejscowość to nie przeszkoda. Wystarczy chcieć.

Pamiętaj też: jeśli nie kochasz siebie, to jak, do cholery, możesz kochać kogoś innego
cytuj zgłoś 0 0
Blue Black
22.09.2018 10:36 Blue Black (27) Katowice
Hmmm... Najważniejsze to mieć kogoś kto wie o naszej sytuacji, przy kim można wyrzucić z siebie wszystkie negatywne myśli. Ważne też jest rozeznanie jakie organizacje mogą pomóc takim osobom, gdzie w najgorszym wypadku można znaleźć nowy dom. No a poza tym trzeba z rodziną rozmawiać na spokojnie o tolerancji i akceptacji, warto sięgnąć po książki w tej tematyce, artykuły, wskazać sławne osoby które wspierają LGBTQ. Bardzo często nietolerancja bierze się z mylnego obrazu; jak byłam dzieckiem w tv pokazywali paradę równości, osoby ubrane pankowo, z mnóstwem kolczyków, mrocznym makijażem, zachowanie ich było obleśne, machali językami, ocierali się o siebie nawzajem. Dopiero po latach zaczęłam zgłębiać temat; i wyszło że lgbt może być każdy, że to normalni kochający się ludzie, którzy chcą jedynie mieć takie same prawa jak inni.
cytuj zgłoś 0 0
s_saudade
22.09.2018 0:10 s_saudade (23) Trzebnica
s_saudade:
Powiedziałbym takiej osobie, żeby się nie przejmowała, nie każdego da się zmienić, a na świecie jest tyle wspaniałych, tolerancyjnych i empatycznych osób, że prędzej czy później spotka kogoś życzliwego na swojej drodze i wszystko się ułoży ^.^

Wprowadzam poprawki, bo ze zmęczenie wkradly się błędy, a nie widzę możliwości edycji bądź usunięcie komentarza.
cytuj zgłoś 0 0
s_saudade
22.09.2018 0:04 s_saudade (23) Trzebnica
Powiedziałbym takiej osobie, żeby się nie przejmował, nie każdego da się zmienić, a na świecie jest tylu wspaniałych, tolerancyjnych i empatycznych osób, że prędzej czy później spotka kogoś życzliwego na swojej drodze i wszystko się ułoży ?
cytuj zgłoś 0 0
  • 1
  • 2
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
alan cole nie jest tchórzem coming out eric bell konkurs książka książki nastolatki wydawnictwo YA!
Powiązane
Obraz Środa, 12.02.2020 Konkurs: do wygrania książki "Alan Cole nie tańczy" Erica Bella Obraz Piątek, 10.09.2021 Konkurs: wygraj książkę "One Last Stop" Casey McQuiston, autorki "Red, White & Royal Blue" Obraz Środa, 18.08.2021 Konkurs: Wygraj książkę "Pierre i Raimundo". Symfonia losu" Bartosza Brzezińskiego Obraz Piątek, 11.06.2021 KONKURS: wygraj książkę Celii Laskey "Pod tęczą" Obraz Piątek, 30.04.2021 Konkurs: Wygraj książkę Bernardine Evaristo "Dziewczyna, kobieta, inna", nagrodzoną Bookerem
Inne tematy
Wracamy na szkolne korytarze: najlepsze filmy LGBTQ o tematyce szkolnej Środa, 06.09.2023 Wracamy na szkolne korytarze: najlepsze filmy LGBTQ o tematyce szkolnej
Związek partnerski to wybór - nie obciach Wtorek, 29.08.2023 Związek partnerski to wybór - nie obciach
Ncuti Gatwa: „jestem queer”! Coming out gwiazdora „Sex Education” i „Barbie”. Wtorek, 05.09.2023 Ncuti Gatwa: „jestem queer”! Coming out gwiazdora „Sex Education” i „Barbie”.
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram Youtube
© 1996-2023 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatności