logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
3
5

Obiecali się rozwieść z powodu... równości małżeńskiej

Teraz milczą

Dodano: 17.11.2017, Aktualizacja: 17.11.2017

Nick i Sarah Jensen, australijska para, w 2015 roku obiecała, że jeżeli w kraju zapanuje równość małżeńska - rozwiodą się. Oczywiście wszystko jako protest przeciwko małżeństwom jednopłciowym. Teraz... milczą. Czego to ci heteroseksualiści nie wymyślą.

W środę poznaliśmy oficjalne wyniki korespondencyjnego plebiscytu w sprawie równości małżeńskiej w Australii. 61,6 proc. obywateli i obywatelek powiedziało tak małżeństwom par tej samej płci, 38,4 było przeciwko. Politycy, którzy do tej pory unikali tematu - obiecali, że spełnią życzenie mieszkańców i mieszkanek Australii. Projekt ustawy jest już w Senacie, premier mówił, że sprawa zostanie załatwiona jeszcze przed świętami.
ZOBACZ TEŻ Australia powiedziała tak równości małżeńskiej! Wysoka frekwencja w referendum

Tymczasem "Gay Star News" przypomniał pewną... dziwaczną obietnicę jednej z australijskich par. W 2015 roku Nick Jensen napisał w "Canberra City News" tekst, w którym podkreślił, że jeżeli w Australii przejdzie równość małżeńska - on i jego żona, Sarah, się rozwiodą. Oczywiście będą nadal żyli razem, wychowywali dzieci i nazywali siebie mężem i żoną (bo będą małżeństwem w oczach Boga), ale to "nie będzie już to samo". Zwłaszcza w kontekście tego, że zdaniem pary - "małżeństwa nie wymyślił człowiek".

Wiele osób poddało w wątpliwość argumentację Nicka, napisał więc jeszcze jeden tekst, w którym tłumaczył, że gdy mówi o rozwodzie, to chodzi mu bardziej o ten "cywilny", bo przysięgi złożonej przed Bogiem nie zerwą.

Serwis próbował skontaktować się z parą, by zapytać co z obietnicą, ale Nick i Sarah... milczą. Przypomnijmy, że równość małżeńska nie odbiera nikomu praw, ale daje je tym, którzy do tej pory ich nie mieli. 

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Kallisto (?) 27.11.2017 17:06
Groźby takie, że aż mało w gacie nie narobiłam!
Ach, jak ja kocham tych fanatycznych katoliczków i ich iście neandertalskie poglądy!
Wiolka Srolka (25) Sanok 20.11.2017 11:46
hahaha
Jędzowata Jędza (?) 18.11.2017 23:33
Powiem tak: dziecinada. Nawet gdyby interpretować 1 Mojżeszową dosłownie (my luteranie tak nazywamy Księgę Rodzaju), to idąc tym tokiem rozumowania, że małżeństwa nie wymyślił człowiek, bo Adam i Ewa, to należałoby także sądzić, że po 1. Ludzie nie powinni mieć dziadków (bo Adam i Ewa ich nie mieli), po 2. Nikt nie powinien nigdy adoptować dzieci, bo Adam i Ewa ich nie adoptowali, a w ogóle adopcję wymyślił człowiek, po 3. Nikt nie powinien mieszkać w mieście, bo Adam i Ewa w nim nie mieszkali, po 4. Nikt nie powinien pracować w żadnym innym sektorze niż rolnictwo, bo Adam i Ewa mieli uprawiać rolę. Absurdy takiego myślenia i podejścia teologicznego widać jak na dłoni. Ale wiem aż za dobrze, że fanatykom logika jest tak obca, jak brudasowi mydło...
przyprawa do herbaty (39) Wrocław 18.11.2017 20:03
"Czego to ci heteroseksualiści nie wymyślą."

:'DD...
shingao (31) Szczecin 17.11.2017 23:47
Rozumu za grosz, ale przynajmniej, jak Piasek, też są dumni, że wierzą.
Linbix (21) Poznań 17.11.2017 14:27
Hahahahaha

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Obiecali się rozwieść z powodu... równości małżeńskiej Fot. za: facebook.com/amequality
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku