Rozmowa z Wiktorem Dynarskim
O transpłciowych coming outach, pracy Fundacji Trans-Fuzja, także w polskich szkołach i byciu dobrym sojusznikiem rozmawialiśmy z Wiktorem Dynarskim, osobą prezesującą Fundacji Trans-Fuzja.
O czym musimy pamiętać, gdy mamy do czynienia z transpłciowym coming outem? Jak to wygląda z punktu widzenia doświadczenia Fundacji Trans-Fuzja?
Mamy różną pracę coming outową, pracujemy i z osobami, i ze środowiskiem, w przypadku tego ostatniego myślę przede wszystkim o pracy z rodzinami, ale także ze szkołami. Dla nas, jako organizacji, najważniejsze jest, aby było wsparcie osób bliskich, dlatego pomagamy ocenić, jak wygląda sytuacja z rodziną, oceniamy, czy to się opłaca robić teraz, czy poczekać, jakie kroki podjąć, w jaki sposób. Pracujemy na bardzo indywidualnym podejściu. Jednocześnie prowadzimy grupy wsparcia dla osób bliskich w Krakowie (gdzie działa grupa mieszana) i Warszawie. Działa też grupa dla osób bliskich na Facebooku. Wobec tych osób bliskich mamy taką politykę, że to mogą być rodzice, partnerzy, partnerki, te stosunki zażyłości definiujemy bardzo szeroko, ale mamy zasadę, że nie przychodzą pary, czy rodzice z dziećmi, bo chcemy właśnie zostawić przestrzeń rodzinom i osobom bliskim.
Praca nad społeczeństwem i jego edukacją jest... ( Pozostało znaków: 4490 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.