logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
78
4
15

Boję się o młode osoby trans

Rozmowa z Wiktorem Dynarskim

Dodano: 20.05.2016, Aktualizacja: 25.05.2016

O transpłciowych coming outach, pracy Fundacji Trans-Fuzja, także w polskich szkołach i byciu dobrym sojusznikiem rozmawialiśmy z Wiktorem Dynarskim, osobą prezesującą Fundacji Trans-Fuzja.

O czym musimy pamiętać, gdy mamy do czynienia z transpłciowym coming outem? Jak to wygląda z punktu widzenia doświadczenia Fundacji Trans-Fuzja? Mamy różną pracę coming outową, pracujemy i z osobami, i ze środowiskiem, w przypadku tego ostatniego myślę przede wszystkim o pracy z rodzinami, ale także ze szkołami. Dla nas, jako organizacji, najważniejsze jest, aby było wsparcie osób bliskich, dlatego pomagamy ocenić, jak wygląda sytuacja z rodziną, oceniamy, czy to się opłaca robić teraz, czy poczekać, jakie kroki podjąć, w jaki sposób. Pracujemy na bardzo indywidualnym podejściu. Jednocześnie prowadzimy grupy wsparcia dla osób bliskich w Krakowie (gdzie działa grupa mieszana) i Warszawie. Działa też grupa dla osób bliskich na Facebooku. Wobec tych osób bliskich mamy taką politykę, że to mogą być rodzice, partnerzy, partnerki, te stosunki zażyłości definiujemy bardzo szeroko, ale mamy zasadę, że nie przychodzą pary, czy rodzice z dziećmi, bo chcemy właśnie zostawić przestrzeń rodzinom i osobom bliskim. Praca nad społeczeństwem i jego edukacją jest...   ( Pozostało znaków: 4490 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197366   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Boję się o młode osoby trans Wiktor Dynarski (Fot. Roman Tyčka)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku