logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
34
0
8

Pomagaj i przekaż 1 procent podatku

Pamiętaj o naszych organizacjach

Dodano: 04.03.2014, Aktualizacja: 05.03.2014

Co roku przypominamy o tym, jak ważny jest świadomy wybór celu, na który przekazujemy 1% naszego podatku dochodowego. Zachęcamy też, by wesprzeć polskie organizacje LGBTQ. Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja i Miłość Nie Wyklucza od lat działają na rzecz praw ludzi LGBT, prowadzą działania edukacyjne i pomocowe. Co organizacje zrobiły w zeszłym roku, a co planują w 2014, jak przekazać im swój 1% podatku? Możecie się dowiedzieć z naszego zestawienia: zachęcamy do lektury!

1 - FUNDACJA TRANS-FUZJA 2 - KAMPANIA PRZECIW HOMOFOBII 3 - MIŁOŚĆ NIE WYKLUCZA 4 - LAMBDA WARSZAWA FUNDACJA TRANS-FUZJA Fundacja Trans-Fuzja jest organizacją, której działalność skupia się na wspieraniu osób transpłciowych, interpłciowych i płciowo nienormatywnych. Działania fundacji obejmują – rzecznictwo w celu zmiany obecnych procedur korekty płci oraz zmiany prawa, aby tożsamość i ekspresja płciowa oraz interpłciowy status były chronione przed dyskryminacją oraz przemocą; wsparcie w postaci grup organizowanych na terenie całego kraju, pomocy psychologicznej dostępnej w formie konsultacji w Krakowie oraz w Warszawie, a także przez internet na terenie całej Polski. Trans-Fuzja organizuje również spotkania sympatyków i podopiecznych w kilku miastach Polski, w tym warszawskie transwieczorki. W ramach działalności edukacyjnej organizowane są warsztaty w całej Polsce, w toku są warsztaty rozwoju osobistego dla osób trans- i interpłciowych oraz płciowo nienormatywnych. Fundacja wspiera i patronuje wydarzeniom promującym różnorodność płciową, organizuje coroczny konkurs Miss Trans. Najważniejsze projekty w zeszłym roku W 2013 roku większość politycznej działalności skupiła się na pracy wokół ustawy o uzgodnieniu płci, w której ramach Trans-Fuzja prowadziła negocjacje ze stroną rządową, zorganizowała wraz z Biurem RPO oraz Radą Europy międzynarodową konferencję „Europejskie standardy i dobre praktyki w zakresie korekty płci”, wydała też przewodnik dla posłów "Dlaczego nie należy się bać ustawy o uzgodnieniu płci". W ramach działalności badawczej wraz z Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego przeprowadzone zostało badanie działania polskiego wymiaru sprawiedliwości odnośnie postępowań sądowych dotyczących korekty płci metrykalnej. Podsumowanie projektu stanowiła publikacja "Sytuacja prawna osób transpłciowych w Polsce". W 2013 roku fundacja zorganizowała również ponad 20 warsztatów w całej Polsce poświęconych transpłciowości jako zjawisku oraz kilka spotkań dla osób transpłciowych w celu pracy nad ich rozwojem osobistym. Efektem projektu edukacyjnego jest również publikacja „...i inni!” Równouprawnienie osób transpłciowych w Europie - podręcznik pomagający zrozumieć problemy osób transpłciowych oraz pomóc w rozpoczęciu działalności w ich interesie. Plany na rok 2014 W 2014 roku działalność rzecznicza Trans-Fuzji skupi się na kolejnym etapie prac nad ustawą o uzgodnieniu płci. W planach również przeprowadzenie badania dyskryminacji w służbie zdrowia, dzięki któremu możliwe będzie podjęcie kolejnych kroków w celu zmiany obecnej, już i tak dramatycznej, sytuacji osób transpłciowych, in...   ( Pozostało znaków: 11261 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194549   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku