logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
282
4
26

Połowa Polaków i Polek chce związków

Staszewski: ile możemy czekać?

Dodano: 24.12.2015, Aktualizacja: 24.12.2015

Świętujemy wraz z Grekami wprowadzenie związków partnerskich, które - jak stwierdził sam premier Tsipras, "przywrócą równość wobec prawa w Grecji". To dobry moment, aby pochylić się nad problem równości, a raczej jej braku w Polsce. Co roku kilka krajów na świecie wprowadza regulacje prawne dla par jednopłciowych - związki, małżeństwa, czy ochronę tych relacji przed mową nienawiści. Polska od 25 lat demokratycznych rządów nie zrobiła nic.

- Bartosz Staszewski - Nastawienie polityków, odrealnione i nieprzystające do rzeczywistości, to moim zdaniem główna przyczyna braku jakiejkolwiek regulacji związków osób tej samej płci. W latach 90. pod wpływem i przy współpracy z Kościołem wprowadzono sławetny art. 18 Konstytucji. Później, za rządów SLD, przepadła ustawa o związkach partnerskich autorstwa prof. Szyszkowskiej. Hegemoniczna rola Kościoła w kwestiach zarówno obyczajowych jak i światopoglądowych jest nie do przecenienia. To konsekwencje decyzji elit lat 90., które celowo postanowiły zepchnąć tematy osób LGBTQIA...   ( Pozostało znaków: 2473 )
Bartosz Staszewski Autor: Bartosz Staszewski Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza Reżyser i producent, współtwórca pierwszego w Polsce filmu dokumentalnego o równości małżeńskiej, "Artykuł osiemnasty"

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196730   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku