logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
157
26
58

Czy wy nas macie za idiotów?

Subiektywny przegląd wyborczy

Dodano: 05.05.2015, Aktualizacja: 06.05.2015

Odkąd ukończyłem 18 rok życia wpajano mi, że udział w wyborach to nie tylko prawo, ale także obywatelski obowiązek. Traktowałem go zawsze poważnie. W tym roku czuję się z tym źle, bo mam wrażenie, że wybory prezydenckie 2015 to sprawa wyjątkowo niepoważna. Na tyle niepoważna, że najchętniej przemilczałbym ten medialny obciach szumnie nazywany kampanią wyborczą. Zamiast sylwetek, biogramów, analizowania każdego zdania o LGBT i sondaży będzie bardzo subiektywny poczet kandydatów i kandydatki. Zdradzę też kto wygra: najwięcej głosów zdobędzie przedstawiciel/ka niegłosujących.

- Radek Oliwa - Kolejność kandydatów alfabetyczna, złośliwość zamierzona. GRZEGORZ BRAUN Niech ulotka przemówi sama. Kim ja jestem, żeby mówić Jezusowi, kogo ma wybrać... ANDRZEJ DUDA To podobno miły i kulturalny facet. Równie mało porywający co obecny prezydent, za to lepiej radzi sobie z ortografią. Poza tym nie różni się istotnie od Komorowskiego. Jest konserwatywny, zachowawczy i ma za sobą partię, która w dużym stopniu determinuje jego program i śledzi każde wystąpienie... no a PiS jaki jest, każdy widzi i choćby nie wiem jak bardzo Duda starałby się ukryć swój polityczny rodowód, to zza jego pleców zawsze będzie widać prezesa, Radio Maryja i brzozę. ADAM JARUBAS Kto? BRONISŁAW KOMOROWSKI Miałem wujka, którego nazwę na potrzeby tego krótkiego podsumowania wujkiem K. Wujek K. był ciamajdą. Bardzo go za to lubiłem, bo na każdym rodzinnym spędzie rozładowywał początkowe napięcia jakimś żenującym komentarzem. Poza tym był dość poczciwym i pomocnym człowiekiem. Bardzo się cieszę, że był moim wujkiem, ale w życiu nie chciałbym, żeby był prezydentem mojego kraju. Prezydent Komorowski bardzo mi go przypomina. Mistrz faux pas i obciachu. Swojski i tak wujkowaty, że każde dziecko marzy o ...   ( Pozostało znaków: 5234 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195912   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy wy nas macie za idiotów? Śmiejący się błazen, autor anonimowy, muzeum w Sztokholmie, fot. za: wikimedia.org
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku