logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
72
4
35

Glam Cup 2013 - międzynarodowy turniej siatkówki LGBT

Rozmowa z organizatorami turnieju z KKS Krakersy

Dodano: 12.02.2013, Aktualizacja: 04.12.2013

Ponad rok pracy i przygotowań. Kilkanaście zaangażowanych osób i ogromna satysfakcja. 31 drużyn z całej Europy i 250 sportowców. W tym tygodniu w Krakowie rozpoczyna się pierwszy w tym mieście międzynarodowy turniej siatkówki LGBT – Glam Cup – pod honorowym patronatem prezydenta miasta – Jacka Majchrowskiego. O przygotowaniach do turnieju rozmawialiśmy z Łukaszem Siemieńcem i Stanisławem Gołębiowskim z Krakowskiego Klubu Sportowego „Krakersy” – organizatora turnieju.

Jak wyglądają przygotowania do takiego turnieju? Staszek: Zaczęliśmy profesjonalnie od przygotowania całego projektu. To jest bardzo czasochłonne planowanie, każdą kwestię trzeba poruszyć: komunikację, harmonogram, spisanie zadań, podzielenie ich. Za nami kilkadziesiąt spotkań, wiele godzin, które zorganizowały pracę na rok. Łukasz: Zaczęliśmy od zadania sobie pytania – dlaczego chcemy ten turniej zorganizować. Byliśmy na wielu turniejach w Europie i w Polsce. To spowodowało, że coś takiego chcieliśmy zrobić też w Krakowie – bo dlaczego nie? Zadaliśmy sobie pytania ogólne – jaki jest cel stowarzyszenia, żeby turniej zorganizować, zadaliśmy sobie również indywidualne pytania. Każdy zapisał je na karteczkach i po turnieju chcemy sprawdzić, czy zostały zrealizowane. Jakie to cele? Łukasz: Chcieliśmy udowodnić, że w Krakowie można coś takiego zorganizować, że nie jest taki konserwatywny, chcieliśmy pokazać, że coś się dzieje nie tylko w Europie Zachodniej, ale także w Polsce. Chcieliśmy też rozpromować nasz klub. Myślę, że to wydarzenie kilka osób zachęci, żeby do nas przyszły i zainteresowały się sportem. Cele indywidualne zostały głęboko schowane! Czy okazało się, że faktycznie Kraków nie jest taki konserwatywny? Łukasz: Podjęliśmy uchwałę na walnym zgromadzeniu ...   ( Pozostało znaków: 5484 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193445   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku