logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
20
7
29

Związki śmieciowe

Co zostało z projektu ustawy o związkach partnerskich?

Dodano: 09.11.2012, Aktualizacja: 18.01.2013

Najsłabszy z projektów ustawy o związkach partnerskich został negatywnie zaopiniowany przez Sąd Najwyższy jako potencjalnie niekonstytucyjny. Społeczność LGBT nie wykazuje zainteresowania sprawą a Robert Biedroń - symbol zmian w polityce LGBT - rozpoczyna karierę celebryty. Mogło być gorzej? Nie.

Najsłabszy z projektów ustawy o związkach partnerskich został negatywnie zaopiniowany przez Sąd Najwyższy jako potencjalnie niekonstytucyjny. Społeczność LGBT nie wykazuje zainteresowania sprawą a Robert Biedroń - symbol zmian w polityce LGBT - rozpoczyna na karierę celebryty. Mogło być gorzej? Nie. Solidarność podjęła walkę z tzw. umowami śmieciowymi, zwracając uwagę na fakt, że umowy zlecenie i o dzieło w niedostatecznym stopniu chronią pracowników. Kiedy czytałem opinię Sądu Najwyższego dotyczącą projektu ustawy o umowie związku partnerskiego hasło "śmieciowych umów" było moim pierwszym skojarzeniem. Podobna asocjacja pojawiła się zresztą podczas lektury samego projektu. Dla przypomnienia: kilka miesięcy temu poseł PO Artur Dunin zaprezentował projekt ustawy o umowie związku partnersk...   ( Pozostało znaków: 3395 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187145   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Związki śmieciowe Budynek Sądu Najwyższego (Fot. za: sn.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku