logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
113
3
24

Listy od czytelników: Podwójne wykluczenie

To nie jest raj...?

Dodano: 21.03.2012, Aktualizacja: 30.06.2014

„W naszym społeczeństwie istnieje bardzo konkretny zestaw oczekiwań wobec osób starszych. Aseksualność jest jednym z nich. Jednak przede wszystkim oczekuje się ustąpienia pola młodym i ewentualnie spełnianie wobec młodych funkcji pomocniczych. Taktowne usunięcie się w cień. W społecznościach gejowskich (a lesbijskich chyba też) oczekiwanie to jest spotęgowane” – pisał w naszym nowym cyklu, „To nie jest raj dla starych gejów” socjolog, Jacek Kochanowski. Przedstawiamy list od naszej czytelniczki, która poruszona tekstem Jacka, postanowiła wrzucić do dyskusji swoje trzy grosze. Co ciekawe – z punktu widzenia dziewczyny, która jest w związku z kobietą od siebie starszą o kilkanaście lat.

Joanna Urbanek Ani nie jestem lesbijką, ani nie jest mi nawet blisko do magicznego wieku 35 lat, o których Jacek wspomina w swoim artykule, być może więc ktoś zdziwi się dlaczego chcę wypowiedzieć się w tym temacie. O podwójnym wykluczeniu wiem trochę: jestem biseksualną kobietą – w dodatku identyfikującą się gdzieś w okolicach 5. w skali Kinsey’a, co dla wielu osób w oczywisty sposób świadczy o tym, że żadna ze mnie biseksualistka i tylko sama przed sobą tuszuję swoją homoseksualność. Przywykłam, nie drażni mnie to, bo właściwie nie mam potrzeby określać się sztywno sama przed sobą, a to co sobie myślą ludzie - to ich sprawa. Gorzej, że są takie formy podwójnego wykluczenia, które nie dotyczą wyłącznie mnie. I tu już nie jestem tak obojętnie nastawiona. Moja dziewczyna już kilka lat temu miała 35. urodziny, mnie do tego wieku brakuje kilkunastu lat. Niestety, nie wszystkim ludziom mieści się w głowie, że związek z różnicą wieku (nawet tak znaczącą) może być zbudowany na por...   ( Pozostało znaków: 4228 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187082   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Listy od czytelników: Podwójne wykluczenie Fot. stockexpert
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku