logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
69
1
7

Dzień dobry, będę się nazywała Erik Hansen

Korespondencja z Danii

Dodano: 26.04.2011, Aktualizacja: 26.04.2011

Dania była pierwszym krajem na świecie, gdzie przeprowadzono operację zmiany płci. Operowano mężczyznę w 1953 roku i historia obiegła czołówki gazet na całej kuli ziemskiej. Wydawałoby się, że pionierski kraj w miarę upływu lat wyspecjalizował się w tych operacjach i uprościł procedury, które do niej wiodą. Nic bardziej mylnego. Rokrocznie dokonuje się tu zaledwie 5 do 10 operacji zmiany płci, a Duńczycy coraz częściej decydują się na operację za granicą, gdzie jest to szybsze, łatwiejsze i tańsze. Ocenia się, że w Danii mieszka około 50.000 osób transseksualnych. Oto historia jednego człowieka, który po latach starań dopiął swego

Dania była pierwszym krajem na świecie, gdzie przeprowadzono operację zmiany płci. Operowano mężczyznę w 1953 roku i historia obiegła czołówki gazet na całej kuli ziemskiej. Wydawałoby się, że pionierski kraj w miarę upływu lat wyspecjalizował się w tych operacjach i uprościł procedury, które do niej wiodą. Nic bardziej mylnego. Rokrocznie dokonuje się tu zaledwie 5 do 10 operacji zmiany płci, a Duńczycy coraz częściej decydują się na operację za granicą, gdzie jest to szybsze, łatwiejsze i tańsze. Ocenia się, że w Danii mieszka około 50.000 osób transseksualnych. Oto historia jednego człowieka, który po latach starań dopiął swego. Erik Hansen jest dziś szczęśliwym mężczyzną. Po czterech długich latach, kiedy to między innymi chodził na terapię do kliniki seksuologicznej, dostał wreszcie pozytywną opinię sądu, umożliwiającą mu operację zmiany płci. Potem zostanie już tylko czekanie na nowe dokumenty, potwierdzające, że stał się mężczyzną. W rozumieniu urzędowym Erik nie zawsze był mężczyzną, prawo do takiego określania się dostał dopiero niedawno, po operacji usunięcia żeńskich organów rozrodczych. Od tej pory może oficjalnie przedstawiać się jako Erik Hansen. "Mimo tego, że żyłem w kobiecym ciele, zawsze czuł...   ( Pozostało znaków: 5279 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186984   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dzień dobry, będę się nazywała Erik Hansen (fot. prideshop.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku