logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
42
0
9

Wywiady Repliki: Maciej Michalski

Królowa śniegu w błękitnej sukience

Dodano: 20.09.2010, Aktualizacja: 20.09.2010

10 maja w poznańskim kinie Muza odbył się uroczysty pokaz twojego filmu „Królowa śniegu”. Głównym bohaterem jest Robert, młody gej, który musi uporządkować swoje życie i relacje z najbliższymi.
On przy okazji przeżywa duże rozczarowanie, bo miłość, w którą wierzył, okazuje się totalnym fiaskiem. Większość osób coś takiego przeżyło i celowo scenariusz został napisany tak, by historia była uniwersalna, mogła dotyczyć każdego. Główny bohater i jego miłość to przeciętni chłopacy, którzy mają swoje marzenia, cele, chcą żyć szczęśliwie, bez presji i tłumaczenia się każdemu naokoło.

Rozmowa z Maciejem Michalskim, reżyserem, kompozytorem, scenarzystą. W 2009 roku zadebiutował filmem fabularnym "Królowa śniegu". 10 maja w poznańskim kinie Muza odbył się uroczysty pokaz twojego filmu „Królowa śniegu”. Głównym bohaterem jest Robert, młody gej, który musi uporządkować swoje życie i relacje z najbliższymi. On przy okazji przeżywa duże rozczarowanie, bo miłość, w którą wierzył, okazuje się totalnym fiaskiem. Większość osób coś takiego przeżyło i celowo scenariusz został napisany tak, by historia była uniwersalna, mogła dotyczyć każdego. Główny bohater i jego miłość to przeciętni chłopacy, którzy mają swoje marzenia, cele, chcą żyć szczęśliwie, bez presji i tłumaczenia się każdemu naokoło. Jednak ich związek jest od początku skazany na porażkę, bo reprezentują różne typy podejścia do życia. Robert przeżywa pierwszą miłość i myśli, że będzie ze swoim ukochanym już zawsze, a Salim nie chce się wiązać, jest raczej nastawiony na zabawę. Dla Salima, Portugalczyka mieszkającego w Polsce, kwestia bycia z kimś na stałe w ogóle nie istnieje. Natomiast Robert żyje właściwie w jakiejś utopii, wszystko widzi w kolorowych barwach, wszystko wydaje mu się łatwe. Niestety, będzie musiał stawić czoła problemom, zarówno z osobą, którą kocha, jak i z matką. Na końcu opowieści widzimy go jako kogoś zupełnie innego, dojrzałego. Właśnie, drugi ważny wątek filmu to relacja bohatera z graną przez Ewę Kasprzyk matką, która go nie akceptuje. Matka Roberta jest artystką, współpracuje z gejami, akceptuje ich w 100% i jeszcze świetnie się przy tym bawi, natomiast kiedy poznaje prawdę o własnym dziecku, ma problem. Oczywiście początkowo nie wiemy, dlaczego nie może zaakceptować syna, dochodzi do kłótni, a nawet dość dramatycznego rozstania, na szczęście nie na zawsze. Na ile wątek gejowski był dla ciebie ważny? Od początku wiedziałeś, że musi się pojawić w filmie? Dwa filmy, krótkie metraże, które wcześniej zrobiłem, były właściwie impresjami filmowymi, trudno o nich mówić w kategoriach fabuły. Niektórzy mówią, że to raczej malowanie kamerą, ale tam już było delikatne dotknięcie homoerotyki. Wtedy nie byłem pewien, jak ludzie zareagują na ten temat. Nato...   ( Pozostało znaków: 9364 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186924   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Repliki: Maciej Michalski Maciej Michalski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku