logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
64
3
10

Życie jak sen

Anka Zet: Łatwo być dla innych człowiekiem

Dodano: 20.04.2010, Aktualizacja: 20.04.2010

Nie mogę się otrząsnąć z przekonania, że tej tragedii można było uniknąć. Nie mogę zatrzymać się w myśleniu, że może zdarzyła się po coś...

Nie mogę się otrząsnąć z przekonania, że tej tragedii można było uniknąć. Nie mogę zatrzymać się w myśleniu, że może zdarzyła się po coś… W katastrofie samolotu do Smoleńska Polska straciła wiele z najważniejszych osób w państwie. Marszałek Komorowski musi się podjąć nowych obowiązków, wynikających z Konstytucji RP, jest zobligowany też do ogłoszenia przyspieszonych wyborów prezydenckich, ponieważ w ciągu jednej chwili życie stracili prezydent RP oraz prawie 100 osób. Wśród nich – wybitne osobistości z życia politycznego i społecznego, decydujące na co dzień o losach Polski. Ludzie, którzy byli bliscy bliskim, a ich działania były ważne dla wielu. Pojawiły się już liczne kondolencje, strategie i licytacje, czego można było uniknąć, czemu zapobiec, jak rozłożyć ryzyko, by w jednym samolocie nie znaleźli się liczni ważni dla Polski itd. Niestety dzieje się tak zazwyczaj po tragedii, jak np. ta niepojęta historia, okupiona życiem tych, którzy na co dzień oddawali się własnym ideom i wdrażali je poprzez swoje działania. Dziś nie jestem nawet przekonana, czy znalezienie osoby odpowiedzialnej za katastrofę jest najwłaściwszym rozwiązaniem. Może lepiej byłoby skupić się na opracowaniu procedur i ścisłym ich przestrzeganiu, by podobna nigdy się już nie wydarzyła. W kościołach w całej Polsce trwa ciąg mszy, ważnych dla wiernych różnych wyznań, wszyscy modlą się za ofiary Smoleńska, a każdy rozsądny człowiek, jeśli nie potrafi powiedzieć czegoś dobrego o zmarłych, to zachowuje milczenie. W mediach zaproszeni goście roztrząsają okoliczności tragedii, trwa dopytywanie, kto nie zdążył wsiąść do fatalnego rejsu, kto pojawił się w nim w ostatniej chwili itd. Do samolotu nie wsiadła Ewa Junczyk-Ziomecka (ponieważ w lutym przestała pełnić funkcję Szefowej Kancelarii Prezydenta RP, a od 1 marca jest konsulem generalnym w Nowym Jorku). W wywiadzie stwierdziła, że czuje się tak jakby dostała drug...   ( Pozostało znaków: 8176 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186879   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Życie jak sen Anka Zet
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku