logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
64
1
9

Nie spłonę na stosie radnego PO

Wywiad z Agnieszką Łuczak - dziennikarką

Dodano: 22.02.2010, Aktualizacja: 22.02.2010

Rozumiem, że pani redaktor, jako mniejszość seksualna, nie ma najmniejszych szans zostać kiedykolwiek radną, ale to nie powód, aby wylewać osobiste żale na osoby, które pracują niezależnie od dziennikarskiej oceny na rzecz miasta...

Agnieszka Łuczak, dziennikarka "Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego" została wyoutowana przez tomaszowskiego radnego Platformy Obywatelskiej Tadeusza Adamusa. Po tym, jak 28 stycznia br. skrytykowała pomysł napisu na sztandarze Rady Miejskiej ("Bogu, ojczyźnie, społeczeństwu") słowami: "Niektórzy noszą wciąż głębokie przekonanie, że z Bogiem na ustach w naszym kraju dużo łatwiej robi się karierę polityczną", radny Adamus opublikował na portalu Nasz Tomaszów artykuł, w którym napisał m.in. "Rozumiem, że pani redaktor, jako mniejszość seksualna, nie ma najmniejszych szans zostać kiedykolwiek radną, ale to nie powód, aby wylewać osobiste żale na osoby, które pracują niezależnie od dziennikarskiej oceny na rzecz miasta." Sprawa odbiła się szerokim echem wśród działaczy PO również za sprawą słów Adamusa: "Wspomniany artykuł przekonuje mnie do jeszcze jednej rzeczy. Parytety to porażka, trzeba myśleć głową, a nie jajnikami". Janusz Palikot: "Tacy ludzie jak radny Adamus nie powinni funkcjonować w Platformie i powtarzać takich głupstw" Wiceprezydent i przewodniczący lokalnej PO Grzegorz Haraśny: "Nie ma chyba nikogo, kto by się w tej sytuacji z nim solidaryzował" Sama zainteresowana komentowała: " Nie wstydzę się i nie wyprę się swojej orientacji seksualnej, ale to jest wyraz homofobii, ksenofobii i seksizmu. I takie rzeczy mówi członek partii uważającej się za nowoczesną i europejską" 2 lutego br. Adamus, radny PO i wiceprzewodniczący rady miasta w Tomaszowie Mazowieckim złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. "Wnioski wyciągnąłem, że lobby mniejszości seksualnych w Tomaszowie Mazowieckim i w całej Polsce jest bardzo silne. Długa walka o to, żeby przywrócić normalność. Moja partia poszła za poprawnością polityczną, z góry założono, że zostanę wykreślony, więc po co miałem się z końmi kopać?" Jak się Pani dowiedziała o outingu, który zrobił Pani radny PO Tadeusz Adamus? O tym, co zrobił Adamus dowiedziałam się... w gabinecie prezydenta miasta. Byłam z nim umówiona na rozmowę. Zakłopotany ...   ( Pozostało znaków: 8675 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186861   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie spłonę na stosie radnego PO Agnieszka Łuczak (fot. archiwum prywatne)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku