logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
225
3
36

O związkach partnerskich osobiście

Testament Anki Zet

Dodano: 21.12.2009, Aktualizacja: 21.12.2009

Nie chcę aby owoce wielu lat życia mojego i mojej Partnerki przypadły w udziale osobom, które niczego nie wniosły do naszego majątku. Nie chcę, aby mieszkanie, które urządzałyśmy wspólnie, dobierałyśmy według naszego gustu, stanowiło "zachowek" dla mojej rodziny, a moja wieloletnia Partnerka musiała je opuścić, aby sąd dokonał sprzedaży wszystkiego, co kiedyś należało do nas...

Nie chcę aby owoce wielu lat życia mojego i mojej Partnerki przypadły w udziale osobom, które niczego nie wniosły do naszego majątku. Nie chcę, aby mieszkanie, które urządzałyśmy wspólnie, dobierałyśmy według naszego gustu, stanowiło "zachowek" dla mojej rodziny, a moja wieloletnia Partnerka musiała je opuścić, aby sąd dokonał sprzedaży wszystkiego, co kiedyś należało do nas... Nie chcę aby wspólne pamiątki z podróży, z naszego życia, po mojej śmierci stanowiły jedynie bezimienną masę spadkową, o której losy będą rozstrzygać się przed obcym sądem... Nie chcę wielu innych niesprawiedliwości, ale wiem, że polityka prawna w Polsce nie zabezpiecza uczciwego i sprawiedliwego dziedziczenia po nieformalnych Partnerach i Partnerkach. Dlatego biorę Was na świadków mojej ostatniej woli... Świadoma tego, że w chwili spisywania testamentu brak w Polsce regulacji prawnych, które pozwalają zabezpieczyć finansowo życiowych partnerów homoseksualnych i tych heteroseksualnych, ...   ( Pozostało znaków: 4136 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186844   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
O związkach partnerskich osobiście Anka Zet
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku