logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
38
1
4

Wywiady IS - Bartosz Żurawiecki

Etykietki nie są dla mnie balastem

Dodano: 17.12.2009, Aktualizacja: 17.12.2009

O gniewie biskupów, masach zakochanych w komedyjkach i dewocjonaliach, wpływie popcornu na inteligencję widza, zachodzeniu kultury "od tyłu" i gejowskich malowidłach Mariuszowi Rajkiewicz opowiada Bartosz Żurawiecki. Po raz kolejny za pretekst do rozmowy służy antologia "Wolałbym nie" wydana w serii linia krytyczna przez krakowskie wydawnictwo ha!art.

O gniewie biskupów, masach zakochanych w komedyjkach i dewocjonaliach, wpływie popcornu na inteligencję widza, zachodzeniu kultury "od tyłu" i gejowskich malowidłach Mariuszowi Rajkiewicz opowiada Bartosz Żurawiecki. Po raz kolejny za pretekst do rozmowy służy antologia "Wolałbym nie" wydana w serii linia krytyczna przez krakowskie wydawnictwo ha!art. Mariusz Rajkiewicz: W zamieszczonym w antologii "Wolałbym nie" fragmencie twojego opowiadania "Mam w ramionach świat" nie zostawiasz suchej nitki na politykach pochodzących ze środowisk tradycyjno-katolicko-prawicowych. Wszyscy twoi bohaterowie borykają się z problemem smrodu - śmierdzą fizycznie, próbują rozpaczliwie dociec powodu swojej niedoskonałości, nie zauważając, że tak naprawdę cuchną ich poglądy- siermiężne, zamknięte w betonowej, hermetycznej kapsule, pozbawione dopływu świeżego powietrza. Czy na polskiej scenie politycznej znajdujesz osoby pokrewne światopoglądowo? Jaki jest twój ideał polityka i jakie zmiany musiałyby nastąpić żebyśmy żyli w sympatyczniejszym kraju? I jeszcze jedno. Politycy są z ludu -czy to społeczeństwo tak śmierdzi kołtunem czy polityków wyjaławia poczucie władzy? Bartosz Żurawiecki: Nie, na polskiej scenie politycznej nie ma nikogo, kto budziłby moje zaufanie. Czuję sympatię do działaczy związanych na przykład z Partią Zielonych, ale jest to, niestety, cały czas margines naszej polityki. Ideału polityka nie tworzę, bo mam do polityki stosunek trzeźwy i racjonalny. Chciałbym, żeby na przykład w polskim sejmie pojawili się politycznie tylko bliscy mi światopoglądowo, ale też tacy, którzy skutecznie potrafią walczyć o prawa mniejszości. Tacy, którzy nie robią pod siebie ze strachu przed gniewem biskupów i doskonale wiedzą, na czym naprawdę polega rozdział Kościoła od państwa i jakie standardy obowiązują w nowoczesnych państwach europejskich- zarówno w ...   ( Pozostało znaków: 7824 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186842   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS - Bartosz Żurawiecki Bartosz Żurawiecki, fot. Oiko Petersen / Replika
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku