logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
121
7
24

To nie był raj dla homoseksualistów

Krótka historia prześladowań z okazji rocznicy urodzin Władysława III

Dodano: 29.10.2009, Aktualizacja: 29.10.2009

W Krakowie już po raz drugi obchodzone będą urodziny króla Władysława III - władcy, którego "skłonność do rozkoszy męskich" była tajemnicą poliszynela. W tym roku powodów do radości mamy więcej - organizatorzy sugerują, że "Rzeczpospolita Polska jest jedynym krajem na świecie który nigdy nie karał w swoim świeckim prawie karnym za homoseksualizm. (...) Zanim powstało słowo gej czy homoseksualista polscy mężołówcy cieszyli się tolerancją, która dotykała też inne mniejszości społeczne" - czytam i wierzyć mi się nie chce...

- Radek Oliwa - W Krakowie już po raz drugi obchodzone będą urodziny króla Władysława III - władcy, którego "skłonność do rozkoszy męskich" była tajemnicą poliszynela. W tym roku powodów do radości mamy więcej - organizatorzy sugerują, że "Rzeczpospolita Polska jest jedynym krajem na świecie który nigdy nie karał w swoim świeckim prawie karnym za homoseksualizm. (...) Zanim powstało słowo gej czy homoseksualista polscy mężołówcy cieszyli się tolerancją,  która dotykała też inne mniejszości społeczne" - czytam i wierzyć mi się nie chce... "To nie ma nic wspólnego z nauką" - komentuje dr Piotr Oczko,  zajmujący się homoseksualnością w dawnej Rzeczypospolitej. "Kary śmierci za homoseksualność istniały jeszcze wieku XVII i XVIII.  Depenalizacja pojawiła się dopiero w tzw. kodeksie napoleońskim. Jeżeli w Polsce było nieco łagodnej, to nie przez bardziej liberalne przepisy, ale przez powszechnie panujący w Rzeczypospolitej bałagan i brak poszanowania prawa oraz małą gorliwość w jego egzekwowaniu. Zachowały się jednak przerażające narzędzia tortur przeznaczone dla hom...   ( Pozostało znaków: 4600 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186825   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
To nie był raj dla homoseksualistów Władysław III Warneńczyk - obraz Jana Matejki
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku