logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
31
8
7

Margot niespodziewanie krytyczna

Nowa książka Witkowskiego

Dodano: 03.09.2009, Aktualizacja: 03.09.2009

Podobno do tej samej rzeki nie wchodzi się dwa razy. Michał Witkowski udowadnia błędność tej maksymy - po raz kolejny pisząc książkę stawia na wypróbowane metody: prezentuje galerię barwnych, niejednoznacznych postaci - trochę dziwolągów, pozornie wykluczonych, jednak tkwiących po uszy w prowincjonalno-ludycznej naszości.

- Mariusz Rajkiewicz - Podobno do tej samej rzeki nie wchodzi się dwa razy. Michał Witkowski udowadnia błędność tej maksymy - po raz kolejny pisząc książkę stawia na wypróbowane metody: prezentuje galerię barwnych, niejednoznacznych postaci - trochę dziwolągów, pozornie wykluczonych, jednak tkwiących po uszy w prowincjonalno-ludycznej naszości. Tak było w fenomenalnej, ociekającej nostalgią i perwersją epopei pedalskiej "Lubiewo", wydobywającej na powierzchnię fragment pozornie nieistniejącej tkanki miejskiej. Autor dał głos ludziom podwójnie wykluczonym: pierwotnie, poprzez seksualizm nie przystający do powszechnie obowiązujących standardów i powtórnie poprzez nieumiejętność korzystania z niespodziewanego daru - wolności uzyskanej po upadku PRL-u. Podobną figurę odgrywa pan Hubert czyli tytułowa"Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej"- niegroźny cinkciarz, niedookreślony seksualnie gawędziarz-mitoman, sierota odchodzącej epoki. "Margot" konsekwentnie korzysta z wypracowanego schematu. Z jedną, istotną różnicą - tym raz...   ( Pozostało znaków: 4413 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186814   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Margot niespodziewanie krytyczna Okładka książki
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku