logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
7

zBOOKi - Felietony o książkach

Pan Andrzej z Jaworzna-Obciachowej

Dodano: 26.09.2007, Aktualizacja: 26.09.2007


Czekaliśmy, czekaliśmy i doczekaliśmy się. Wyszła nowa powieść Michała Witkowskiego "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej", którego "Lubiewo", jak wiadomo, zawitało pod każdą gejowską strzechę i nie tylko tam. Bardzo się cieszyłem na tę książkę, ale gdy ją przeczytałem, popadłem w lekką konsternację. Bo o czym mam właściwie pisać?

- Błażej Warkocki - Czekaliśmy, czekaliśmy i doczekaliśmy się. Wyszła nowa powieść Michała Witkowskiego "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej", którego "Lubiewo", jak wiadomo, zawitało pod każdą gejowską strzechę i nie tylko tam. Bardzo się cieszyłem na tę książkę, ale gdy ją przeczytałem, popadłem w lekką konsternację. Bo o czym mam właściwie pisać? Tytuł - "Barbara Radziwiłłówna" - odnoszący się przecież do mężczyzny, niejakiego pana Huberta z Jaworzna-Szczakowej, doprawiony charakterystycznym atrybutem (perły zakładane na głowę), jak również zamiłowaniem do spisywania anegdot - sugeruje pewne podobieństwo do bohaterów "Lubiewa", a zwłaszcza Michaśki Literatki. A jednak autor sprytnie umknął przed powtórką z rozrywki, grając jednocześnie na nosie czytelniczym oczekiwaniom, które nastawione były (jak mniemam) na jakiś fascynujący hardcore à la "Lubiewo", w którym brałby udział przyboczny Ukrainiec Saszka. Nic takiego się nie dzieje. Nasz pan Hubert ...   ( Pozostało znaków: 4180 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186649   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku