logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
18
1
5

Wywiady Repliki: Iza Kuna

Czytam Szczukę i Graff

Dodano: 07.04.2009, Aktualizacja: 07.04.2009

W dwóch głośnych filmach - "Lejdis" i "Idealny facet dla mojej dziewczyny" zagrałaś role związane z tematyką gej/les. Zacznijmy chronologicznie - od Gośki, żony odkrywającej, że ma męża geja.

W dwóch głośnych filmach - "Lejdis" i "Idealny facet dla mojej dziewczyny" zagrałaś role związane z tematyką gej/les. Zacznijmy chronologicznie - od Gośki, żony odkrywającej, że ma męża geja. Słyszałam podobne historie, ale przyjmując rolę raczej o nich nie myślałam. Odkrycie, że mąż jest gejem, ma faceta i towarzyszące temu odczucia mogłabym chyba porównać do odkrycia zdrady. Liczy się przede wszystkim, że kocha kogoś innego a czy to jest kobieta, czy mężczyzna, to już mniej ważne. Znam dziewczyny, które sądzą, że jeśli facet zdradza żonę z mężczyzną, to jest to gorsze, niż zdrada z kobietą, bo z drugą kobietą można o faceta zawalczyć a z facetem - nie ma szans. Ale o heteryka też już właściwie nie ma wtedy co walczyć...! Być może mówię tak, bo sama nie miałam podobnych doświadczeń. Sytuacje, że mąż-gej zostawia żonę i dzieci i odchodzi do mężczyzny zdarzają się rzadko. Ale wydaje mi się, że częściej jest tak, że mąż-gej żony nie zostawia, mężczyzn ma "na boku" a "oficjalnie" utrzymuje fikcję. Żona - nawet jeśli orientuje się w sytuacji - milczy. I tak sobie trwają. W "Lejdis", gdy homoseksualizm wychodzi na jaw, Gośka i Artur podejmują temat, nie milczą. Dochodzą nawet do swego rodzaju pojednania. Oni to porozumienie osiągają wtedy, gdy znajdują swoje miłości. Wcześniej oboje czują się nie kochani. To oczywiście jest tylko szkic. Spotkałam się z opiniami, że wątek Artura i Gośki to materiał na osobny film, który siłą rzeczy został w "Lejdis" skrócony. O podobnym problemie opowiadała sztuka wystawiana od 2005 r. w Teatrze Powszechnym - "Dotyk". ...   ( Pozostało znaków: 6778 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186778   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Repliki: Iza Kuna Iza Kuna i Piotr Adamczyk w filmie "Lejdis"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku