logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
7
0
11

Wywiady Repliki: Kora

Być chłopcem w staniczku

Dodano: 08.08.2008, Aktualizacja: 08.08.2008

Chodząca legenda polskiej muzyki rozrywkowej, od ponad 30 lat na scenie. Wraz z Maanamem wydała kilkanaście płyt i zagrała setki koncertów, ale ma też na swoim koncie projekty solowe. Najnowszy z nich to stworzony wraz z grupą 5th Element album "Metamorfozy", na którym znajdą się zarówno premierowe piosenki, jak i nowe, elektroniczne wersje największych przebojów Maanamu. Płyta ukaże się we wrześniu, a "Replika" z tej okazji postanowiła zapytać Korę o jej stosunek do gejów i lesbijek...

Chodząca legenda polskiej muzyki rozrywkowej, od ponad 30 lat na scenie. Wraz z Maanamem wydała kilkanaście płyt i zagrała setki koncertów, ale ma też na swoim koncie projekty solowe. Najnowszy z nich to stworzony wraz z grupą 5th Element album "Metamorfozy", na którym znajdą się zarówno premierowe piosenki, jak i nowe, elektroniczne wersje największych przebojów Maanamu. Płyta ukaże się we wrześniu, a "Replika" z tej okazji postanowiła zapytać Korę o jej stosunek do gejów i lesbijek. Michał Muskała: Od wielu lat uczestniczysz w kampaniach na rzecz tolerancji i równości. Na początku lat 90. było to wsparcie dla chorych na AIDS, obecnie są to akcje w rodzaju "Nie toleruję nietolerancji" czy "T-shirt dla wolności", gdzie nosiłaś koszulkę z hasłem "Mam dwóch tatusiów". Czy podobne zaangażowanie jest dla ciebie czymś naturalnym? Kora: Oczywiście, w końcu jestem laureatką Tęczowego Lauru. Akcje, w których bierzemy udział z Kamilem [Sipowiczem - dop. red.], wynikają z tego, że wszystko wygląda jak wygląda, dyskryminacja jest powszechna. Poza tym mamy wśród przyjaciół gejów i lesbijki, w naszym środowisku homoerotyka jest niemal czymś powszechnym. Wszyscy mężczyźni ze świata mody, z którymi się przyjaźnimy, są gejami. Wydaje się jednak, że kiedyś bardziej zdecydowanie zabierałaś głos w sprawach publicznych. Przez długą część młodego życia było we mnie bardzo dużo gniewu i agresji, których nie byłam w stanie powściągnąć. Oczywiście teraz tego już nie ma, ale wciąż mam w sobie odwagę i siłę na przełamywanie lęków, bo przede wszystkim osłabia nas lęk i wstyd. Dzi...   ( Pozostało znaków: 6753 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186738   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Repliki: Kora Kora (fot. Jacek Bassa)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku