logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
103
5
7

Wywiady Repliki: Kayah

Nie jestem purytanką

Dodano: 06.04.2010, Aktualizacja: 06.04.2010

Masz gejów albo lesbijki wśród swych przyjaciół?

Tak, w moim środowisku jest mnóstwo osób homoseksualnych, ale ja przyjaźnię się z człowiekiem, a nie z jego orientacją seksualną. Mnie nie interesuje kto z kim śpi, jeśli nie sypia ze mną (uśmiech). I to niezależnie czy jest homo, czy hetero.

Masz gejów albo lesbijki wśród swych przyjaciół? Tak, w moim środowisku jest mnóstwo osób homoseksualnych, ale ja przyjaźnię się z człowiekiem, a nie z jego orientacją seksualną. Mnie nie interesuje kto z kim śpi, jeśli nie sypia ze mną (uśmiech). I to niezależnie czy jest homo, czy hetero. Byłaś świadkiem jakiegoś homoseksualnego coming outu? Rzeczywiście, po wielu latach wstydliwości ujawniło się paru moich kolegów, nie zmieniło to mojego stosunku do nich. Wręcz pomyślałam, że nareszcie, bo żal mi było latami patrzeć, jak się męczą, cały czas kontrolując każdy gest i słowo i zamykając się w pułapce cudzych opinii. Jesteś matką 11-letniego dziś syna. Zastanawiałaś się, jak byś zareagowała, gdyby pewnego dnia on miał ci zrobić coming out? Brak akceptacji w rodzinie niekoniecznie może oznaczać wrogość. Myślę, że często jest też to wyraz wielkiego żalu za nieprzedłużeniem rodu klasycznym ojcostwem, czy macierzyństwem. Poczuciem straty, że nie będzie klasycznego modelu rodziny. Może to być też strach, że świat nie zaakceptuje naszego dziecka, uznając je za gorsze, słabsze lub wręcz niemoralne. A przecież moralność nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną. Znam osoby heteroseksualne, które w moim przekonaniu żyją niemoralnie i nieetycznie, szafując swoim ciałem, wykorzystując innych, manipulując ludźmi itd. Miłość bezwarunkowa, jaką czuję do mojego syna nakazałaby mi zaakceptować jego orientację. Jest to dla mnie oczywiste. Nie mówię, że przyszłoby mi to łatwo, bo jak większość kobiet chciałabym mieć wnuki, ale szanuję go, szanuję jego autonomię. A ze swymi przyjaciółmi gejami rozmawiasz o seksualności? Oj, uwielbiam o tym gadać! Ponieważ nie jestem purytanką i właściwie nie znam tematów tabu, poza publicznymi wyznaniami, zawsze chcę się czegoś nowego dowiedzieć. Interesuje mnie, jak obie strony postrzegają świat, miłość i seks. Nie ukrywam też, że pewnego rodzaju edukację seksualną także zawdzięczam rozmowom z gejami. O rany, teraz to już po mnie! (śmiech) Mamy – geje i kobiety hetero - ten sam obiekt erotycznych zainteresowań, więc mała wymiana doświadczeń może być pożyteczna... No właśnie! Purytanką rzeczywiście nie jesteś. Utkwiła mi w pamięci Twoja odpowiedź na pytanie, co Cię pociąga w męż...   ( Pozostało znaków: 9605 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186874   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Repliki: Kayah fot. Magda Wunsche & Samsel/Kayax
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku