logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
15

Sieć Odmieńców

Queer Network czyli budujemy więzi

Dodano: 28.04.2008, Aktualizacja: 28.04.2008

Upiory IV Rzeczypospolitej nie znikły z dnia na dzień, Polska nie stała się otwartym i tolerancyjnym krajem w dniu zwycięstwa Platformy Obywatelskiej. Nadal powrót PiS do władzy jest realny, a wszelkie dostępne analizy wskazują, że poziom przemocy wobec lesbijek i gejów nie maleje. Dlatego potrzebny jest oddolny, poziomy ruch wzajemnego wsparcia.

- Jacek Kochanowski- Upiory IV Rzeczypospolitej nie znikły z dnia na dzień, Polska nie stała się otwartym i tolerancyjnym krajem w dniu zwycięstwa Platformy Obywatelskiej. Nadal powrót PiS do władzy jest realny, a wszelkie dostępne analizy wskazują, że poziom przemocy wobec lesbijek i gejów nie maleje. Dlatego potrzebny jest oddolny, poziomy ruch wzajemnego wsparcia. Z powodu problemów technicznych od dłuższego czasu nie umieściłem na "Innej Stronie" żadnego podcastu, toteż postanowiłem - abyście całkiem nie zapomnieli/nie zapomniały o mnie - naskrobać słów kilka o pewnej sprawie, która nurtuje mnie od dość dawna. Tak się składa, że ostatnio dość często bywam w Birmingham i podczas tych służbowo - prywatnych pobytów oczywiście interesuję się także lokalnym życiem społeczności LGBT. I moje zaciekawienie nie dotyczy tylko klubów, ale obejmuje także profil działających tam organizacji. Okazuje się, że niewiele tam organizacji typowo "lobbystycznych", politycznych - te, co zrozumiałe, działają przede wszystkim w Londynie. Tu, "na prowincji", dominują przede wszystkim organizacje o charakterze społecznościowo - hobbystycznym. Lesbijki i geje wędkarze, grupy akademickie, turystyczne, sportowe, jakie kto chce. W tworzeniu tych grup nie chodzi o to, by budować "getto", by zarzucać wędkę tylko w "swoim" gronie, w lesbijsko - gejowsko - transowym środowisku oglądać filmy i uczyć się robić suszi. Chodzi o coś więcej, o budowanie lokalnych, przyjacielskich więzi wsparcia, które pomocne okazują się wtedy, gdy pojawia się potrzeba zbiorowego wystąpienia w jakiejś sprawie lub gdy komuś z "naszych" dzieje się krzywda. Lesbijki i geje "wielkomiejscy" pewnie wzruszą ...   ( Pozostało znaków: 7053 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186717   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Sieć Odmieńców © stockxpert.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku