logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
7

Chiny: przemilczana mniejszość

Komunistyczny reżym prześladuje gejów

Dodano: 10.04.2008, Aktualizacja: 10.04.2008

Przed zbliżającą się Olimpiadą w Pekinie, rząd chiński coraz bardziej przykręca śrubę. Represje, jakie dotknęły zniewolony od kilkudziesięciu lat Tybet wywołały powszechny protest na całym świecie. Co nie znaczy, że już wcześniej nie było sygnałów, że komunistyczny reżym wcale nie zamierza się "demokratyzować", lecz zamierza wykorzystać igrzyska olimpijskie do gigantycznej akcji propagandowej...

- Janusz Marchwiński - Przed zbliżającą się Olimpiadą w Pekinie, rząd chiński coraz bardziej przykręca śrubę. Represje, jakie dotknęły zniewolony od kilkudziesięciu lat Tybet wywołały powszechny protest na całym świecie. Co nie znaczy, że już wcześniej nie było sygnałów, że komunistyczny reżym wcale nie zamierza się "demokratyzować", lecz zamierza wykorzystać igrzyska olimpijskie do gigantycznej akcji propagandowej. Aby ten cel osiągnąć, wszystkie metody są dozwolone. Szlachetna idea olimpijska jest dla władz w Pekinie równie obca jak niegdyś dla organizujących olimpiadę w Moskwie władz sowieckich. Właśnie nadeszła wiadomość, że policja rozpoczęła akcję czyszczenia stolicy z gejów. W znanych miejscach spotkań urządzono łapankę. Aresztowano ponad sto osób. Informację na ten temat przekazał działacz ruchu prewencji przeciwko AIDS, Wan Yanhai. Wiadomo że zamknięta jest nadal jedna sauna, kilka osób siedzi nadal za kratkami. Władze wyłapują też call boy'ów, za...   ( Pozostało znaków: 4157 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186713   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Chiny: przemilczana mniejszość Kadr z zakazanego w Chinach filmu "Lan Yu"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku