logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
4

Homo w Chinach Ludowych

Idzie odwilż

Dodano: 24.07.2008, Aktualizacja: 24.07.2008

Do roku 2001 homoseksualizm uchodził w państwie środka za chorobę psychiczną, potem zaczęto przełamywać tabu. Rewolucja seksualna dotarła do szkół. Na Uniwersytecie w Szanghaju zaczęto pierwsze kursy o kulturze gejowskiej. Zainteresowanie było wielkie...

Około siedmiu procent liczącej 1,3 miliardowej populacji Chin jest statystycznie biorąc homoseksualna... lecz będąc w Chinach gejem lub lesbijka nadal nie ma się łatwo. Przynajmniej 80 procent z 30 milionów chińskich homoseksualistów (przypuszczalne dane) jest żonatych z osobą płci przeciwnej z powodu "nacisków społecznych". (racjonalista.pl) Kto jednak próbowałby w chińskich wyszukiwarkach znaleźć coś na temat homoseksualizmu stwierdziłby ze zdumieniem, że nadal nie jest to możliwe. Przy całej otwartości w sprawach seksu Chińczycy nie zdecydowali się na informowanie w Internecie swego społeczeństwa o istnieniu innych orientacji seksualnych. Coś się jednak powoli zmienia Do roku 2001 homoseksualizm uchodził w państwie środka za chorobę psychiczną, potem zaczęto przełamywać tabu. Rewolucja seksualna dotarła do szkół. Na Uniwersytecie w Szanghaju zaczęto pierwsze kursy o kulturze gejowskiej. Zainteresowanie było wielkie. Sun Zhongxi jest seksuologiem. Jego studenci zaczynają jednak dopiero wtedy nadstawiać uszu gdy w swych wykładach dochodzi do rozdziału: homoseksualizm. Od razu zauważyłem, jak zajmujący to temat dla studentów- informuje Sun w chińskim dzienniku "Shanghai Daily". Profesor wyciągnął zatem konsekwencje i w najbliższym semestrze zaproponował oddzielne seminarium na renomowanym Uniwersytecie Fudan w Szanghaju na temat: "homoseksualizm i kultura gejów". Miejsc na seminarium zabrakło. Na 100 przewidzianych miejsc zgłosiło się kilkuset studentów. Sun poprzez swoje seminarium pragnie przełamać ignorancję i uprzedzenie w stosunku do homoseksualistów. - jest to zupełnie nowe nastawienie w Ludowej Republice Chin. Nieśmiało dołącza się zatem do trwającej od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku rewolucji seksualnej. Co ciekawe środowisko uniwersyteckie uchodziło do niedawna za bastion...   ( Pozostało znaków: 7661 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186735   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku