logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
13

Snickers wywrotowy

Wycofana "homo-reklama"

Dodano: 08.02.2007, Aktualizacja: 08.02.2007

Zaciekawiła mnie ostatnio informacja o wycofaniu reklamy snickersa wskutek homofobicznego oburzenia, jakie wywołała w Stanach Zjednoczonych. Jakkolwiek z pozoru błahe mogą wydawać się podobne przypadki, z analitycznego punktu widzenia często okazują się bardzo istotne, ponieważ mówią nam coś ważnego o kulturze i społeczeństwie w danym momencie, a zwłaszcza o społecznych lękach...

Zaciekawiła mnie ostatnio informacja o wycofaniu reklamy snickersa wskutek homofobicznego oburzenia, jakie wywołała w Stanach Zjednoczonych. Jakkolwiek z pozoru błahe mogą wydawać się podobne przypadki, z analitycznego punktu widzenia często okazują się bardzo istotne, ponieważ mówią nam coś ważnego o kulturze i społeczeństwie w danym momencie, a zwłaszcza o społecznych lękach. Reklama snickersa ewidentnie trafiła w czuły punkt, skoro wywołała tak ostrą reakcję. Nasuwa się pytanie, jak to się dzieje, że w zalewie reklam z wątkami homoseksualnymi, które nie wywołują wielkich kontrowersji, znajdzie się taka, z której producent woli się szybko wycofać? Zdziwienie tym faktem okazał także autor notki informacyjnej zamieszczonej na IS. Postaram się króciutko odpowiedzieć na to pytanie. W tym celu przyjrzyjmy się rzeczonej reklamie i zobaczmy, co w niej jest takiego groźnego. ...   ( Pozostało znaków: 3723 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186595   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Snickers wywrotowy Kadr z wycofanej reklamy
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku