logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
16

Listy czytelników

Nadzieja lewicy o nadziejach gejów, czyli samotność bez nadziei...

Dodano: 22.01.2007, Aktualizacja: 22.01.2007

Część polskich mediów kreuje czołowych polityków Lewicy i Demokratów oraz SLD na zwolenników praw mniejszości seksualnych, ale w wielu przypadkach, tego typu etykietki i sugestie mają - niestety - charakter wyłącznie mityczny. Bywa także, że sami przywódcy tej największej w Polsce siły deklaratywnie lewicowej, prezentują się szczególnie chętnie w zachodnich kręgach politycznych i medialnych, jako konsekwentni sojusznicy polskich homoseksualistów, uciskanych przez katolicko-narodowe rządy spod znaku bliźniąt...

Część polskich mediów kreuje czołowych polityków Lewicy i Demokratów oraz SLD na zwolenników praw mniejszości seksualnych, ale w wielu przypadkach, tego typu etykietki i sugestie mają - niestety - charakter wyłącznie mityczny. Bywa także, że sami przywódcy tej największej w Polsce siły deklaratywnie lewicowej, prezentują się szczególnie chętnie w zachodnich kręgach politycznych i medialnych, jako konsekwentni sojusznicy polskich homoseksualistów, uciskanych przez katolicko-narodowe rządy spod znaku bliźniąt... Na gruncie krajowym nie zawsze są jednak tak progejowscy i liberalni - dystansując się (słowem lub czynem) od licznych problemów oraz postulatów środowiska LGBT, powszechnie przyjętych przez światową lewicę, a często także centroprawicę. Egzemplifikacją tej niepokojącej tendencji są poglądy przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, lidera koalicji Lewicy i Demokratów - Wojciecha Olejniczaka. Przytoczone poniżej, już nie najnowszej daty wypowiedzi tego polityka (pierwsza sprzed pół roku, druga sprzed ponad dwóch lat) w ferworze innych, mniej lub bardziej ważnych, wydarzeń i medialnych sensacji, umknęły uwadze wielu portalów informacyjnych LGBT. Warto je jednak przypomnieć, aby polskie środowisko gejowskie mogło się dowiedzieć, jakie stanowisko wobec jego równouprawnienia zajmują prominentni politycy. Pamiętajmy, że "pierwsza twarz" danej partii czy formacji, z reguły stanowi również wizytówkę jej taktyki w sferze działań politycznych i ideowych. Prawa homoseksualistów? Nie ma o czym mówić... W wywiadzie dla dziennika "Trybuna" (12.06.2006.), nawiązującym do ubiegłorocznej Parady Równości, Wojciech Olejniczak, w odpowiedzi na pytanie o jego stosunek do kwestii nadania równych praw mniejszościom seksualnym, oznajmił: "Homoseksualiści nie zgłaszają potrzeb uznania swoich praw, więc nie ma o czym mówić..." (!) Zaznaczył natomiast, że jest przeciwny dyskryminacji osób homoseksualnych w płaszczyźnie społecznej i w miejscach pracy. Tymi słowy, po raz kolejny szef Sojuszu odciął się od postulatu legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci (popieranego przez część działaczy SLD niższej rangi). Wojciech Olejniczak wyrażał swoje poglądy w podobnym brzmieniu znacznie wcześniej - zanim jeszcze objął stanowisko przewodniczącego SLD. W 2004. r., w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek Polska" (nr 22/2004, 23.05.2004), mówił: "Newsweek: Czy homoseksualiści powinni mieć prawo do zawierania rejestrowanych związków? Olejniczak: Nie widzę poważnej dyskusji na ten...   ( Pozostało znaków: 10568 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186589   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Listy czytelników Wojciech Olejniczak, fot. joemonster.org
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku