logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
6

Polskie coming outy: Jacek Poniedziałek

Rok po wyznaniu

Dodano: 27.12.2006, Aktualizacja: 27.12.2006

14 grudnia minął dokładnie rok od chwili, gdy "Fakt" na pierwszej stronie obwieścił, że Jacek Poniedziałek jest gejem. Choć może trudno mówić o trzęsieniu ziemi był to niewątpliwie pierwszy tego typu coming out w Polsce. Po ponad dwunastu miesiącach jakie minęły od tego wydarzenia można powoli zacząć podsumowywać zyski i straty, a także prognozować na przyszłość...

Krzysztof Tomasik 14 grudnia minął dokładnie rok od chwili, gdy "Fakt" na pierwszej stronie obwieścił, że Jacek Poniedziałek jest gejem. Choć może trudno mówić o trzęsieniu ziemi był to niewątpliwie pierwszy tego typu coming out w Polsce. Po ponad dwunastu miesiącach jakie minęły od tego wydarzenia można powoli zacząć podsumowywać zyski i straty, a także prognozować na przyszłość. Zacznijmy jednak od początku, najpierw był "Fakt", zaraz potem "Super Express", bardzo szybko pojawił się też list otwarty Ygi Kostrzewy i Tomasza Szypuły w którym pisali: "W imieniu naszych stowarzyszeń, ale przede wszystkim - w imieniu wielu lesbijek i gejów w Polsce chcieliśmy podziękować Jackowi Poniedziałkowi, za akt odwagi, jakim w polskim społeczeństwie jest coming out osoby publicznej." Po coming oucie tabloidy zajmowały się jeszcze przez chwilę tą sprawą, a potem została zdominowana przez święta i Sylwestra. Dopiero w nowym roku kwestia homoseksualizmu Poniedziałka wróciła, pierwszy był duży wywiad dla "Gali". Aktor powiedział tam nie tylko, że nie żałuje deklaracji, ale także o doświadczanej przez sporą część życia homofobii: "Pamiętam pierwsze zajęcia z wiersza w szkole teatralnej prowadzone przez wi...   ( Pozostało znaków: 5127 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186581   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Polskie coming outy: Jacek Poniedziałek Jacek Poniedziałek w reklamie internetowej apteki
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku