logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
8

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Związki i rozwiązki

Dodano: 02.11.2006, Aktualizacja: 02.11.2006

Czy związki osób tej samej płci są mniej trwałe, niż związki heteroseksualne? Do takiego stwierdzenia potrzebne byłyby badania przeprowadzone na wszystkich związkach lub przynajmniej na ich reprezentatywnej próbie, co jest oczywiście niewykonalne: przygniatająca większość takich par żyje w ukryciu i nigdzie nie umieszcza informacji o sobie, zatem badacz czy badaczka nie ma szans, aby do nich dotrzeć...

Co jakiś czas przy różnych okazjach wracam do tematu związków osób tej samej płci i ich problemów. Ostatnio okazją taką była audycja "Lepiej późno niż wcale" w radio TokFM prowadzona przez Joannę Piotrowską z "Feminoteki" i Krystiana Legierskiego, szefa i współtwórcę "Le Madame". Prowadzący zaprosili mnie i postawili pytanie: czy związki osób tej samej płci są mniej trwałe, niż związki heteroseksualne? Moja odpowiedź nie była chyba zbyt satysfakcjonująca, bowiem odparłem "Nie sądzę". Nie mogłem odpowiedzieć jednoznacznie, bowiem do takiego stwierdzenia potrzebne byłyby badania przeprowadzone na wszystkich związkach lub przynajmniej na ich reprezentatywnej próbie, co jest oczywiście niewykonalne: przygniatająca większość takich par żyje w ukryciu i nigdzie nie umieszcza informacji o sobie, zatem badacz czy badaczka nie ma szans, aby do nich dotrzeć. Zresztą z tego samego powodu bujdą na resorach są wszelkie konstatacje rozmaitych obrońców moralności informujące, że "większość" osób homoseksualnych to ludzie "rozwiąźli", nie potrafiący tworzyć stałych związków, powiązani z mafią (ta ostatnia teza szczególny wkład posła W. z LPR-u). Są to bujdy, bowiem nikt nie przeprowadził badań uzasadniających takie twierdzenia, są one elementem "czarnej legendy" wymierzonej przeciwko osobom homoseksualnym. Przeciwnie, obserwacje, o których niżej, uzasadniają kategoryczny sprzeciw wobec takiej legendy. Niestety, legendy przyjmowanej często przez same lesbijki i samych gejów. Bardzo często szczególnie geje wygłaszają kategoryczne stwierdzenia: faceci homoseksualni nie potrafią kochać i tworzyć stałych związków. Wystarczy posiedzieć raz czy drugi w gejowskim...   ( Pozostało znaków: 7048 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186567   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku