logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
40
3
30

Wałęsa i Biedroń apelują o solidarność

"Między nami nie zawsze było różowo"

Dodano: 01.09.2017, Aktualizacja: 01.09.2017

Lech Wałęsa i Robert Biedroń spotkali się 31 sierpnia w Gdańsku z okazji 37. rocznicy Porozumień Sierpniowych - i zaapelowali o solidarność. "Chcieliśmy dzisiaj zaapelować do Polek i Polaków, do wszystkich żyjących w tym kraju - Rzeczpospolitej Polskiej, o solidarność, ale nie tę solidarność pisaną przez duże 'S', ze sztandarów, którą pamiętamy z lekcji historii i o której będziemy pewnie pamiętali do końca funkcjonowania naszego państwa, ale o solidarność dnia codziennego, prozaiczną, której dzisiaj najbardziej brakuje" - mówił prezydent Słupska, przypominając, że między panami - nie zawsze było "różowo".

W czwartek obchodziliśmy 37. rocznicę Porozumień Sierpniowych. Przypomnijmy, że w 1980 roku podpisały je komitety strajkowe i rząd PRL. Doprowadziły one do powstania NSZZ "Solidarność". 

W czwartek Lech Wałęsa i Robert Biedroń spotkali się w Gdańsku. Po spotkaniu Biedroń mówił dziennikarzom na konferencji prasowej, że "Chcieliśmy dzisiaj zaapelować do Polek i Polaków, do wszystkich żyjących w tym kraju - Rzeczpospolitej Polskiej, o solidarność, ale nie tę solidarność pisaną przez duże 'S', ze sztandarów, którą pamiętamy z lekcji historii i o której będziemy pewnie pamiętali do końca funkcjonowania naszego państwa, ale o solidarność dnia codziennego, prozaiczną, której dzisiaj najbardziej brakuje".

Prezydent Słupska podkreślił też, że Wałęsa był i jest dla niego ważną postacią, chociaż między panami nie zawsze było "różowo".

Przypomnijmy, że słowa Lecha Wałęsy, laureata pokojowej Nagrody Nobla, który powiedział na początku marca 2013 roku, że w polskim Sejmie ludzie homoseksualni powinny siedzieć "w ostatniej ławie sali plenarnej, a nie gdzieś na przodzie, a nawet dalej, za murem - na tyle, na ile reprezentuje" wywołały konsternację i oburzenie na całym świecie.
ZOBACZ TEŻ Mury runęły? Wałęsa spotkał się z Biedroniem w Słupsku

Dwa lata później jednak Robert Biedroń umieścił na Twitterze zdjęcie z Lechem Wałęsą i podpisem: "Uzgodniliśmy jak prezydent z prezydentem, że od teraz siedzimy zawsze w pierwszym rzędzie. Ostatnie albo za murem nas nie interesują!". Robert Biedroń bronił też Wałęsy, gdy Instytut Pamięci Narodowej zapowiedział upublicznienie dokumentów po Czesławie Kiszczaku, sugerujących, że były prezydent był "TW Bolkiem".

"Lech Wałęsa miał pomysł, gdzie ja powinien siedzieć w Sejmie i miał wiele innych pomysłów na to, gdzie takie osoby, jak ja, powinny się znaleźć, ale mądrością Lecha Wałęsy jest to, że potrafi pewne poglądy weryfikować, w przeciwieństwie do innych, że uczy się" - mówił w czwartek Biedroń.
ZOBACZ TEŻ Jednego odesłałem do żony, drugiego odesłałem do męża Wałęsa o Kaczyńskich?

W marcu Lech Wałęsa mówił podczas spotkania KOD w Rybniku o Biedroniu, że "To zdolny i bardzo dobry człowiek, wielki talent, ale inny ode mnie i od innych. Pan Bóg stworzył różnych ludzi, mnie to nie przeszkadza. Musi być miejsce dla każdego z nas. Bardzo go szanuję i lubię".

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (30)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
ArnicaMontana (38) Katowice 05.09.2017 23:15
Jeden agent, drugi gej. Piękna przyszłość czeka Polskę. Pytam się, gdzie rozum i rozsądek?
don_diego44 (52) Tychy 05.09.2017 2:44
@upstairs_at_you
Przecież wiadomo ,że Piotrowicz prowadził dwa postępowania przeciwko opozycjonistom - jedno umorzył a po drugim ta osoba została skazana na trzy miesiące więzienia a odnośnie Przyłębskiego nie ma dowodów na jego czynną współpracę.
shingao (31) Szczecin 04.09.2017 22:01
upstairs_at_you:
(...) W przypadku Piotrowicza i Przyłębskiego IPN jest ślepy?


Legitymacja partyjna PiS działa niczym peleryna niewidka.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 04.09.2017 21:34
don_diego44:
@upstair_at_you
A co się niby im zarzuca?

To ty twierdzisz, że "pracownicy IPN odkrywają działalność komunistycznych gnid zniewalających polski naród ,zaprzedanych ruskim komuchom".
W przypadku Piotrowicza i Przyłębskiego IPN jest ślepy?
don_diego44 (52) Tychy 03.09.2017 23:20
@upstair_at_you
A co się niby im zarzuca?
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 03.09.2017 22:43
don_diego44:
@upstairs_at_you
To właśnie pracownicy IPN odkrywają działalność komunistycznych gnid zniewalających polski naród ,zaprzedanych ruskim komuchom.

I co wykryli w sprawie prokuratora Piotrowicza czy pana Przyłębskiego?
don_diego44 (52) Tychy 03.09.2017 21:58
@upstairs_at_you
To właśnie pracownicy IPN odkrywają działalność komunistycznych gnid zniewalających polski naród ,zaprzedanych ruskim komuchom.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 03.09.2017 20:12
don_diego44:
@upstairs_at_you
Już ja tam bardziej wierzę historykom i prokuratorom z IPN niż kłamczuszkowi Wałęsie który to co jakiś czas na dany temat mówi coś innego.

W IPN-ie nie ma już nikogo, kogo można by nazwać historykiem.
Zostały same sprzedajne gnidy. Niektóre z dyplomami mgr historii.
don_diego44 (52) Tychy 03.09.2017 1:27
@upstairs_at_you
Już ja tam bardziej wierzę historykom i prokuratorom z IPN niż kłamczuszkowi Wałęsie który to co jakiś czas na dany temat mówi coś innego.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 03.09.2017 1:07
don_diego44:
@upstairs_at_you
Czyli Kiszczak przechowywał jakieś fałszywki? I właśnie pan Wyszkowski, państwo Gwiazdowie ,pani Walentynowicz ,pan Morawiecki- to są prawdziwi bohaterowie narażający swoje zdrowie i życie w walce o wolność a nie jakieś tam Bolki.

Skąd wiesz co Kiszczak miał w szafie? Skąd wiesz, czy to co pokazuje IPN pochodzi z szafy Kiszczaka? Bo IPN tak mówi?
No to wierz sobie dalej swojemu IPN-owi, który jeśli czasem mówi słowo prawdy to tylko kiedy się przejęzyczy.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wałęsa i Biedroń apelują o solidarność Fot. Dawid Linkowski, za: facebook.com/RobertBiedron
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku