logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
21
0
10

Przeprasza za bronienie Trumpa. "Jestem kretynem"

Ujawniony Aiken zmienia zdanie

Dodano: 17.08.2017, Aktualizacja: 17.08.2017

"Pamiętacie, gdy broniłem Trumpa i mówiłem, że tak na serio to nie jest rasistą? No więc jestem pieprzonym kretynem. Przepraszam" - napisał na Twitterze ujawniony Clay Aiken, który pomimo bycia Demokratą - bronił Trumpa w przeszłości wielokrotnie.

Clay Aiken jest piosenkarzem, aktorem, prezenterem, działaczem - a także politykiem. W 2014 (bez skutku) próbował swych sił w wyborach do Kongresu - jako Demokrata. O Aikenie Amerykanie usłyszeli w 2003 roku, gdy zajął drugie miejsce w amerykańskim "Idolu". Od tego czasu stał się popularną w USA telewizyjną twarzą.

Ujawnił się w 2008 roku, od tego czasu angażował się w wiele charytatywnych akcji na rzecz LGBT. Przed ostatnimi wyborami prezydenckimi było o Aikenie głośno z powodu jego... ewidentnej słabości do Trumpa, którego starał się w wielu sytuacjach bronić - zwłaszcza przed oskarżeniami o rasizm. Co ciekawe - oficjalnie Aiken popierał Hillary Clinton. Piosenkarz wystąpił też w amerykańskiej wersji "The Celebrity Apprentice", której gospodarzem był... Donald Trump.
ZOBACZ TEŻ Charlottesville: Ameryka poruszona Niech jej śmierć będzie nawoływaniem na rzecz równości

Po wydarzeniach w Charlottesville i szeroko komentowanym oraz krytykowanym słowom prezydenta USA, który uznał, że winę za wydarzenia w mieście ponoszą obie strony, Aiken... przeprosił.

"Pamiętacie, gdy broniłem Trumpa i mówiłem, że tak na serio to nie jest rasistą? No więc jestem pieprzonym kretynem. Przepraszam" - napisał ujawniony celebryta na Twitterze.


(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Alicja   dodane przez Facebooka 18.08.2017 1:56
Czy ktoś mi może wytłumaczyć czym rożni się gej glosujący na PiS od przeciętnego młodego hetero z wielkiego miasta głosującego na PiS? Znaczy, oczywiście - gej teoretycznie powinien mieć świadomość, że głosuje na partię homofobów i piesków kościelnych. Tak samo jak młody hetero z dużego miasta powinien wiedzieć, że głosuje na partię socjalistów, którzy mają duże szansę rozjebać naszą siermiężnie budowaną gospodarkę w mgnieniu oka. Czy naprawdę potraficie ocenić który z nich żyje w większym intelektualnym Matrixie? Bo jak dla mnie obaj robią to na tak samo wysokim poziomie głupoty.

Pytam tak z ciekawości, bo zaczęłam się zastanawiać dlaczego z miejsca uważamy, że dla osoby homo/trans jej seksualność jest najwyższym priorytetem i nie może stawiać nad nią czegoś innego (co akurat mogło być reprezentowane przez partię X). Czy to aby nie szufladkowanie?

Czy jeżeli z chęcią oddałabym głos na Razem, ale jednocześnie nigdy tego nie zrobię ze względu na ich dewastujący program gospodarczy to już jestem tą głupią bo nie wspieram jedynej realnej siły stojącej w jednym szeregu z osobami LGBT? Czy jednak jeszcze nie? Czy jeżeli oddałam głos na partię, która miała imo bardzo obiecujący program (ale nie forsowała nic w kwestii moich praw) to jestem tą głupią czy jeszcze mądrą? Uprzedzam - nie, nie głosowałam na PiS. Ani teraz, ani nigdy wcześniej.
grzesioc (27) Berlin 17.08.2017 23:47
Pelargonia:
...Dlaczego biali w USA nienawidzą Afroamerykanów? Może mają powody? Wsród czarnych jest duża przestępczość. Policjanci się ich boją i od razu sięgają po broń...


A na lekcjach historii to sie nie uwazalo, co? Ich uprzedzenia do Afroamerykanow sa scisle powiazane z czasami kolonialnymi, niewolnictwem itd. Czarny nie byl czlowiekiem, nie mial zadnych praw. Teraz to sie zmienilo ale uprzedzenia (nawet podswiadome) nadal pozostaja. To jak teraz dla wiekszosci Polakow - mimo ze wojna skonczyla sie dawno temu, to nadal spory procent postrzega Niemcow jako nazistow i hitlerowcow
Linbix (21) Poznań 17.08.2017 22:36
Brawo za odwagę i rozum :) ! Uczciwie przyznał co jest grane
Johanna   dodane przez Facebooka 17.08.2017 19:15
Każdy człowiek , który zweryfikuje swoją opinię w związku z dowodami i faktami jest godny naśladowania..brawo!!!!!
po_prostu_wariat (?) 17.08.2017 13:41
Pelargonia:
Jego zdanie mnie nie interesuje, bo to naprawdę kretyn... Oficjalnie popierał Clinton, a bronił Trumpa. Nie potrafił się zdecydować za kim jest.

Jak popierasz jednego kandydata a nie pozwalasz obrzucać błotem jego przeciwnika to się nazywa... demokracja.Kiedy na to pozwalasz i jeszcze dorzucasz to jest to demagogia. Wiem ze słowa mogą wyglądać podobnie ale jednak to nie to samo. Sądząc po 2 części wypowiedzi bliżej masz do tego 2. Dlaczego odsetek przestępczości jest większy u czarnych? Bo są biedniejsi. Dlaczego? Bo kiedy wszyscy inni mieli równy dostęp do edukacji i szans gospodarczych oni nie mieli. Żeby to zrozumieć trzeba się trochę cofnąć w historii USA. Nawet kiedy już oficjalna dyskryminacja się skończyła przez ludzi powołujących się na eugeników (których teorie zostały do tej pory obalone już wielokrotnie w badaniach nad rozwojem inteligencji, społecznym itd.) obcięto budżet na wyrównywanie powstałych różnic. Dlatego rozwarstwienie jest tak duże. Policja w USA tak naprawdę strzela do każdego, nie ważne czy jest biały czy czarny, jeśli ma broń i nie chce się poddać to strzelają. Po prostu czarni częściej posiadają broń (bo częściej należą do gangów, albo muszą się przed nimi bronić, dlaczego -> patrz wyżej).
Adrian   dodane przez Facebooka 17.08.2017 13:01
Niestety w Polsce nie brakuje osób LGBTQPIA, które sprzymierzały się z homofobami i w ostatnich wyborach prezydenckich głosowały na PAD-a a następnie w wyborach prezydenckich głosowały na PiS-u i po dziś dzień mam ogromnie na te osoby za złe, że zagłosowały na swojego wroga i doprowadzili do podziałów wewnątrz polskiej społeczności LGBTQPIA zamiast jedności w walce o równość, wolność, godność i życie wolne od dyskryminacji. Ciekawy jestem czy dalej będą wielbić PiS jak wprowadzą ustawy takie jak w Rosji w których kara się nawet aresztem za "propagowanie homoseksualizmu" co jest w praktyce karaniem za kontakty homoseksualnie i czy te osoby wtedy wreszcie zrozumią, że głosując na tych zatrzewiałych homofobicznych fanatyków tak naprawdę strzelili sobie w stopę i zadziałali na szkodę społeczności LGBTQPIA? Tak samo jest z osobami LGBTQPIA w USA, które głosowały na Trumpa i również głęboko podzieliły tą grupę społeczną i ściągnęli na siebie ogrom krytyki wewnątrz tej społeczności i nawet jak jeśli przyznają się do błędu i powiedzą przepraszam to i tak zaufania mogą już nigdy nie odzyskać bo popieranie tych którzy prześladują i nienawidzą daną grupę społeczną do której sami należą to coś co naprawdę samym sobie ogromnie szkodzą... Homofobia zinternalizowana jest tak samo groźna, obciachowa i nieludzka co zwykła, zewnętrzna homofobia.
po_prostu_wariat (?) 17.08.2017 11:55
W ogóle wydaje mi się, że w tym kontekście well należałoby przetłumaczyć na cóż. Lepiej oddałoby to emocje. "Pamiętacie, jak tyle razy broniłem Trumpa, mówiłem i wierzyłem, że tak właściwie to nie jest rasistą?Cóż.. Jestem pieprzonym kretynem.Przepraszam" Ma nieco inną wymowę niż "Pamiętacie, gdy broniłem Trumpa i mówiłem, że tak na serio to nie jest rasistą? No więc jestem pieprzonym kretynem. Przepraszam". Nie jestem za dosłownym tłumaczeniem wypowiedzi, ale tutaj sporo ją ugrzeczniliście. Nie sądzę żeby amerykański angielski różnił się aż tyle od brytyjskiego żeby aż tak go upraszczać. Wiem, że chodzi o potoczny język itp ale nie oddaje to aż tak emocji.
Ewa   dodane przez Facebooka 17.08.2017 11:22
Sam fakt bycia gejem, nie oznacza, że ma się więcej rozsądku.
Slav   dodane przez Facebooka 17.08.2017 11:03
W PL też mamy kilku kretynów LGBTQ , którzy namawiali by głosować na Adriana, by potem przyznać się do błędu
po_prostu_wariat (?) 17.08.2017 11:03
Ma jaja. Większość ludzi nie potrafi przyznać się do błędu.
Zwykle sympatyzowanie z konserwatystami kończy się dojściem do wniosku, że jest się kretynem. Niestety do pewnej części nigdy to nie dociera.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Przeprasza za bronienie Trumpa. "Jestem kretynem" Fot. za: facebook.com/clayaiken