Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Poniedziałek, 14.08.2017, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Charlottesville: Ameryka poruszona

Podziel się Tweetnij Skomentuj (14)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (14)

Niech jej śmierć będzie nawoływaniem na rzecz równości

"Niech jej śmierć będzie nawoływaniem na rzecz sprawiedliwości, równości, uczciwości i współczucia" - powiedziała matka Heather Heyer, Susan Bro. Kobieta zginęła potrącona w sobotę przez mężczyznę, który wjechał w tłum protestujących przeciwko rasizmowi ludzi w Charlottesville. Do sobotnich wydarzeń w USA odniosły się także organizacje LGBT, a na Twitterze pojawiły się filmiki, na których słychać, jak uczestnicy marszu białych nacjonalistów skandowali "pierd..... się pedały".

W całej Ameryce odbywają się marsze i demonstracje przeciwko ruchowi na rzecz białej supremacji i rasizmowi po sobotnich wydarzeniach w Charlottesville w stanie Wirginia. Kilkusetosobowy marsz - z rasistowskimi i nazistowskimi symbolami przeszedł ulicami miasta - w obronie pomnika generała Konfederacji Roberta E. Lee, który ma zostać usunięty z miejskiego parku.

Na ulice wyszły też osoby sprzeciwiające się rasistowskiej i nienawistnej demonstracji, doszło do konfrontacji, a burmistrz ogłosił stan wyjątkowy. W sobotę 20-letni James Alex Fields Jr. wjechał samochodem w tłum kontrmanifestantów - zginęła 32-letnia Heather Heyer, 19 osób jest rannych.

Śmierć Heather, jak i marsz radykalnej prawicy - z pochodniami i rasistowskimi symbolami - poruszyły Amerykanów. 

Głos zabrała m.in. matka zabitej dziewczyny, Susan Bro. "Heather nie chodziło o nienawiść. Heather chciała ją zatrzymać. Heather chciała zatrzymać niesprawiedliwość. Nie chcę, by jej śmierć wywołała jeszcze więcej nienawiści, chcę by jej śmierć była nawoływaniem na rzecz sprawiedliwości i równości, uczciwości i współczucia" - mówiła w rozmowie z Huffington Post".

Lambda Legal, Human Rights Campaign, czy lokalne organizacje LGBT potępiły marsz nacjonalistów, podkreślając, że "wstrząsające wydarzenia w Charlottesville przypominają nam, że rasizm i biała supremacja, którym pozwolono kwitnąć przez generacje, czuje się ostatnio ośmielona dzięki działaniom i retoryce polityków takich jak Donald Trump" - czytamy w oświadczeniu szefa HRC, Chada Griffina.

Na Twitterze pojawiły się filmiki z demonstracji w mieście, na których słychać, jak jej uczestnicy skandują "fuck you faggots" (pierd.... się pedały).

You heard that right. They're chanting "Fuck you faggots." 2017. #Charlottesville pic.twitter.com/pMwbSXZ3wW

— Christopher Mathias (@letsgomathias) 12 sierpnia 2017

(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (1)
Nie podoba mi się (13)
damian-madge wikash gabriel_angelfox shikamaru kierownik2 bartek-wawa veganbln chore_melodie kurage
Komentarze (14)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
Wyróżniony 16.08.2017 18:28 bachelorette nobody
"Chować się, bo nadbiega tłum
Chyba, że ktoś chce się z tego pośmiać
Wiele rąk i zbyt mało głów
O faszyzmie łatwo nic nie mówić
Wiele rąk i zbyt mało głów..."
cytuj zgłoś 1 0
bartek - wawa
Wyróżniony 15.08.2017 7:26 bartekkamil (35) Warszawa
Niestety Trump i jego poglądy otworzyły troszeczkę drogę takim radykalnym organizacjom,podobnie jest u nas, rząd przyklaskuje narodowcom i kibolom (rzekomo prawdziwym patriotom), to bardzo niepokojące, kiedyś to wywołało 2 wojnę światową
cytuj zgłoś 5 0
upstairs_at_you
16.08.2017 20:15 upstairs_at_you (57) miasteczko raczej
bachelorette nobody:
"Chować się, bo nadbiega tłum
Chyba, że ktoś chce się z tego pośmiać
Wiele rąk i zbyt mało głów
O faszyzmie łatwo nic nie mówić
Wiele rąk i zbyt mało głów..."

Yeah! Janerka forever!
cytuj zgłoś 0 0
upstairs_at_you
16.08.2017 20:14 upstairs_at_you (57) miasteczko raczej
Pelargonia:
Prezydent Trump mówi i robi to czego nie mają odwagi inni przywódcy.

Powinniśmy się cieszyć, że jeszcze nie wszyscy przywódcy opowiadają sobie sprośne dowcipy i łapią kobiety za krocze.
cytuj zgłoś 3 0
Druid
16.08.2017 19:41 Druid (35) Kraków
Pelargonia:
Druid zmień sobie nicka na Sherlock Holmes albo Ojciec Mateusz


Dziękuję za propozycje, mój nick mi wystarczy.
cytuj zgłoś 1 0
shingao 新顔
16.08.2017 18:31 shingao (40) Szczecin
Pelargonia:
(...) Czytałam, że wiele przestępstw w Europie popełnianych przez islamskich imgrantów jest tuszowanych przez policję i media.


Media nie podają jakiego wyznania jest morderca, który wjechał samochodem w tłum w Charlottesville. Media i policja tuszują to, że jest chrześcijaninem?
cytuj zgłoś 4 0
shingao 新顔
16.08.2017 18:28 shingao (40) Szczecin
Pelargonia:
A propos rzekomego rasizmu...Czy zauważyliści, że prawie nie ma żadnych pro lemów z żółtą rasą czyli Azjatami? To pracowici ludzie, którzy nikomu nie przeszkadzają (...)


To nie jest kwestia rasy, tylko kultury. "Żółci" są pracowitsi ze względu na wartości konfucjańskie. Tak samo jak w Europie bogatsze są głównie kraje protestanckie niż katolickie czy prawosławne.

PS. Rasista zawsze znajdzie powód dla swojego rasizmu. Czarni źli bo za mało pracowici. Żydzi źli bo za bardzo pracowici.
cytuj zgłoś 3 0
Druid
15.08.2017 21:53 Druid (35) Kraków
shingao:
Czy ja uwielbiam kogoś kto łapał bez pytania kogokolwiek za krocze? Nie. Więc skąd takie pomysły u Ciebie?


Moim zdaniem bym się nie przejmował Pelargonią. Wypowiada się podobnie jak osoba co miała na nick "Piwonia". Podejrzewam, że to ta sama osoba. Nie ma po co tracić czasu.
cytuj zgłoś 4 0
shingao 新顔
15.08.2017 14:08 shingao (40) Szczecin
Pelargonia:
Nie lubię, ale pewnie ty lubisz jak faceci łapią facetów...


Czy ja uwielbiam kogoś kto łapał bez pytania kogokolwiek za krocze? Nie. Więc skąd takie pomysły u Ciebie?
cytuj zgłoś 3 0
VeganBLN
14.08.2017 23:25 VeganBLN
i gdzie te nagowki o bialych terrorystach, o chrzescijanskim terrorze? bialy to wyjatek. breivik tez byl wyjatkiem, bo na szczescie bialy.
cytuj zgłoś 1 1
  • 1
  • 2
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
biała supremacja Chad Griffin Charlottesville Heather Heyer Human Rights Campaign Lambda Legal LGBT nienawiść Polityka protesty Protesty w Charlottesville Społeczeństwo Susan Bro USA
Powiązane
Obraz Środa, 26.11.2014 Co ma wspólnego LGBT z Ferguson? Obraz Piątek, 18.08.2017 2 miliony dolarów na walkę z rasizmem i nienawiścią od Apple Obraz Wtorek, 31.01.2017 Ochrona pracowników LGBTQ zagrożona? Obraz Piątek, 04.03.2016 Trump vs. Clinton Obraz Wtorek, 27.06.2023 Seksowny polityk wystąpił w mokrej koszulce - internet oszalał :-)
Inne tematy
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się