logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
39
4
7

ONZ: krytyka Polski za brak związków i ochrony przed dyskryminacją

PiS i prawa człowieka

Dodano: 10.05.2017, Aktualizacja: 10.05.2017

We wtorek 13 krajów Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych krytykowało Polskę za m.in. brak regulacji prawnych dotyczących par jednopłciowych, czy braku ochrony przed dyskryminacją. Co na to przedstawiciele rządu?

We wtorek przedstawiciele i przedstawicielki polskiego rządu byli odpytywani przez kraje Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych w temacie przestrzegania w kraju praw człowieka i realizacji m.in. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. 

Aż 13 krajów rekomendowało Polsce wprowadzenie związków partnerskich, nowelizację kodeksu karnego o przesłanki związane z orientacją seksualną i tożsamością płciową, czy uwzględnienie edukacji seksualnej.

Co na to Polska? W kontekście związków partnerskich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odpowiedziało, że polski porządek prawny nie pozwala na regulacje w tym zakresie, nie zabrakło nawiązania do Konstytucji. Co więcej - przedstawiciel MSW odniósł się także do ślubów zawartych za granicą, które jego zdaniem - nie mogą być w Polsce uznane.

Przedstawiciele rządu poinformowali też ONZ, że zbierane są dane dotyczące przestępstw z nienawiści, których ofiarami są ludzie LGBT.

Relację z sesji z Polską znajdziecie m.in. na naszym Twitterze:


Przypomnijmy, że w kwietniu Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii spotkała się w Genewie z przedstawicielami kilkudziesięciu krajów członkowskich, by opowiedzieć, jak faktycznie wygląda sytuacja społeczności LGBT w Polsce.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (7)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
fabia75 (42) Zagłębie 13.05.2017 10:32
buta i ignorancja rządzących sięga zenitu
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 11.05.2017 22:41
Tutaj wpisz treść
Przedstawiciele rządu poinformowali też ONZ, że zbierane są dane dotyczące przestępstw z nienawiści, których ofiarami są ludzie LGBT.

Strach pomyśleć do czego TA władza może w przyszłości wykorzystać takie dane!
W PRL "Hiacynta" też tłumaczono ochroną gejów przed przestępczością. Najwidoczniej "różowe teczki forever".
bartekkamil (27) Warszawa 11.05.2017 5:58
niestety nikt z obecnej rządzącej świty nie wyciągnie żadnych wniosków, bo dla nich nasza orientacja to dewiacja i żaden człowiek z onz czy, uni im tego nie wytłumaczy bo oni wiedzą lepiej :-/
Moonsugarine (23) Rzeszów 10.05.2017 22:13
Krytyka nic nie da, obecny rzad jest zbyt nienawistny wobec srodowiska LGBT, nie mowiac juz o zacofaniu w innych tematach. Dla PiSu wszelkie zmiany w tym zakresie sa 'atakiem na tradycyjne wartosci'. Szkoda, ze mamy tak poj*****ch politykow, ktorzy robia nam wstyd przez cala Europa. No coz, w koncu poniosa kare za swoja chora dume (i uprzedzenie). :P
shingao (31) Szczecin 10.05.2017 18:35
simon27:
Gdyby ONZ czy unia europejska tak bardzo się troszczyła o lgbt to dawno by coś zrobili dobrego w naszym kierunku ale najwyraźniej mają nas gdzieś a my jesteśmy zdani sami na siebie wprowadzają rewolucje cuda niewidy które i tak niczemu nie służą


A co niby ONZ miałaby zrobić? Wysłać błękitne hełmy i siłą kazać parlamentarzystom wprowadzić odpowiednie ustawodawstwo?
simon27 (34) okolice inowrocławia 10.05.2017 17:50
Gdyby ONZ czy unia europejska tak bardzo się troszczyła o lgbt to dawno by coś zrobili dobrego w naszym kierunku ale najwyraźniej mają nas gdzieś a my jesteśmy zdani sami na siebie wprowadzają rewolucje cuda niewidy które i tak niczemu nie służą
Linbix (21) Poznań 10.05.2017 15:20
Zakłamany,durny rząd.Ale przecież nie powiedzą na forum ONZ : ,,Mamy to w dupie.Odwalcie się ''

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku