logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
70
2
38

Wiceprezeska KPH zaprasza Schetynę na swój ślub

... i opowie o "papierowych" emocjach

Dodano: 10.10.2017, Aktualizacja: 10.10.2017

Szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna w programie “Jeden na Jeden” w TVN24 określił dyskusję wokół związków partnerskich mianem “papierowych emocji”. W odpowiedzi na wypowiedź polityka, która uraziła polską społeczność LGBT, wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii, Mirosława Makuchowska, przygotowała list, w którym w mocnych słowach tłumaczy, czym w rzeczywistości są związki partnerskie dla niej i innych osób LGBT żyjących w Polsce.

Mirosława napisała:

Szanowny Panie Grzegorzu,

piszę do Pana w imieniu moim i mojej partnerki, z którą planujemy wkrótce ślub. Niestety nie odbędzie się on w Polsce, tylko w Danii, bo tutaj nie mamy takiej możliwości. Zabolały mnie wypowiedziane przez Pana ostatnio słowa, że ustawa o związkach partnerskich wywołuje emocje, ale są to „emocje papierowe”, bo wiadomo, że w tej kadencji Sejmu ustawa o związkach nie zostanie uchwalona.

Zarówno moje jak i mojej partnerki emocje nie są papierowe. Od lat czekamy na ustawę o związkach partnerskich w Polsce. Z kadencji na kadencję czekamy z nadzieją, że może tym razem coś się zmieni. Przez długi czas obiecywałam sobie, że nie wezmę ślubu za granicą, tylko poczekam, aż będzie to możliwe w Polsce. Czekam całe swoje dorosłe życie. Wkrótce skończę jednak 40 lat i nie chcę, żeby życie minęło mi na czekaniu. Zdecydowałyśmy razem z moją partnerką, że wyjedziemy poza granice Polski i tam zawrzemy związek, bo życie mamy tylko jedno. Cieszy nas planowanie ceremonii, zapraszanie gości i perspektywa, że wspólnie z najbliższymi nam osobami będziemy mogły świętować ten dzień. Jednocześnie za każdym razem, kiedy rzeczywistość nam przypomina, że aby się pobrać musimy wyjechać za granicę, czuję ogromny zawód jaki sprawiła mi Polska, a dokładniej polscy politycy.

Tyle już razy przypominano mi, że moje życie i moja miłość nie są wystarczająco ważne, żeby zająć się tą kwestią. Jak to jestem tematem zastępczym, jak trudno było się dogadać wewnątrz partii, żeby przegłosować jedną ustawę. Bo taki właśnie przekaz wysyła Pan mówiąc o “papierowych emocjach” – wy się nie liczycie, nie zasługujecie na to, żeby podjąć wysiłek i przedyskutować wewnątrz partii tę kwestię, tak aby przy głosowaniu własnej ustawy nie okazało się, że nie ma większości. To nie prawda, że nie było porozumienia koalicji co do związków partnerskich  w poprzedniej kadencji Sejmu. Głosy PO, SLD i Twojego Ruchu by wystarczyły, aby ustawa uzyskała większość w Sejmie. Wiem, bo je liczyłam. Bo spotykałam się z posłami i posłankami PO, którzy wcześniej byli przeciwni związkom partnerskim i próbowałam przekonywać ich do zmiany zdania. Próbowałam wykonać pracę, której liderzy PO nigdy nie wykonali. Nie było to wystarczająco istotne… Moje życie nie było wystarczająco istotne, moje i tysięcy par jednopłciowych, które już nie chcą dłużej czekać. Nie chcą słuchać o tym, że społeczeństwo “nie dojrzało”. Dla Pana, Panie Grzegorzu, związki partnerskie, to pewnie jeden z tysięcy polityczny tematów. Dla mnie? Moje życie.

Tak więc, jedziemy do Danii. Data ślubu jest wyznaczona na 24 maja 2018 roku. Zapraszam Pana, Panie Grzegorzu na nasz ślub. Będzie Pan musiał, tak jak my, nasze rodziny  i przyjaciele, wykupić bilety lotnicze i zarezerwować nocleg. Ale myślę, że warto. Zobaczy Pan na własne oczy emocje, które na pewno nie są papierowe!
Czy Was też oburzyła wypowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej? Co byście dodali? 

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (38)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
J. (?) 12.10.2017 15:15
Pieprzy kobieta. Przecież wiadomo, że przy obecnych układach w Sejmie nie ma najmniejszych szans na ruszenie tych spraw. Albo głupia albo udaje głupią kierując swoje pretensje akurat do PO i udając, że sprawa ta cieszy sie powszechnym poparciem. Niech sie rozejrzy w jakim kierunku idzie obecnie polskie społeczeństwo i stanie na ziemi.
Pelargonia (?) 11.10.2017 21:24
milioogo92:
dodajcie w końcu możliwość usuwania własnych komentarzy...

Po co ? A co redakcja będzie miała do usuwania?
Komentarze użytkowników są im potrzebne, aby móc je z sadyzmem usuwać.
Robią to pod pretekstem walki z hejtem.
Matołki
maxoku (31) Radom 11.10.2017 18:47
fioletowa *:
Nie podoba mi się ten list, jest zbyt DŁUGI i NUDNY nie chce się go czytać. Można go było napisać bardziej zwięźle i ciekawiej.
No cóż, dostosowała się do odbiorcy. Schetyna nie jest ciekawy, więc nie potrzebuje, żeby ciekawie do niego pisać XD.
Halina   dodane przez Facebooka 11.10.2017 17:39
Schetyna jest jak papier toaletowy.
milioogo92 (25) Kraków 11.10.2017 13:57
dodajcie w końcu możliwość usuwania własnych komentarzy...
milioogo92 (25) Kraków 11.10.2017 13:43
PO straciło poparcie już chyba we wszystkich grupach społecznych, w tym osób homo/bi. Przez 8 lat nie potrafili uregulować tej kwestii, a osoby LGB muszą wyjeżdżać za granicę by wziąć swój własny ślub... To bardzo antyrodzinna postawa.
Podpis (?) 11.10.2017 13:36
Za długi ten list prezeski.
milioogo92 (25) Kraków 11.10.2017 13:32
PO straciło już poparcie chyba we wszystkich grupach społecznych, w tym osób homo/bi. Przez 8 lat nie zrobili nic by uregulować tę kwestię, a osoby LGB muszą wyjeżdżać z kraju by myć za granicą wziąć ślub... To bardzo antyrodzinna postawa.
milioogo92 (25) Kraków 11.10.2017 13:24
PO już chyba straciło poparcie we wszystkich grupach społecznych, w tym również osób homo/bi za to że przez 8 lat nie potrafili uregulować tej kwestii. Osobą LGB dalej pozostaje ślub za granicą...
QUEER   dodane przez Facebooka 11.10.2017 9:58
Niestety dla nich sprawy LGBTQ, nie mają znaczenia :-(

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wiceprezeska KPH zaprasza Schetynę na swój ślub Fot. za: facebook.com/pg/G.Schetyna
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku