logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
1
38

Rzecznik PO o tęczowej "prowokacji" na Marszu Wolności

Jak opozycja rozmawia z LGBT

Dodano: 08.05.2017, Aktualizacja: 08.05.2017

Grupa działaczy i działaczek LGBT pojawiła się na organizowanym przez Platformę Obywatelską Marszu Wolności. Mieli tęczowe flagi, przypominające o związkach partnerskich ulotki i baner z napisem "Nie ma wolności bez równości". Nie udało się jednak porozmawiać z władzami PO, albowiem osoby z flagami i banerem odepchnięto. Rzecznik partii, Jan Grabiec, podkreśla na Twitterze, że to "prowokacja" i pyta, czy "ktoś chce rozbijać opozycję".

W sobotę w Warszawie odbył się organizowany przez Platformę Obywatelską Marsz Wolności. Grupa działaczy i działaczek LGBT, w tym członkowie poznańskiej Grupy Stonewall, Miłość Nie Wyklucza oraz twórcy filmu "Artykuł osiemnasty", pojawili się na Marszu z tęczowymi flagami i ulotkami mającymi edukować elektorat PO w temacie związków partnerskich i równości małżeńskiej. Pojawił się i baner "Nie ma wolności bez równości". I gdy właśnie z tym banerem grupa zbliżyła się do Grzegorza Schetyny - zostali odepchnięci - co widać na udostępnionym przez "Artykuł osiemnasty" filmie. Reżyser filmu, Bartek Staszewski, krzyczy na nim: "Gdzie są związki Schetyna? To nie jest ślepa uliczka".



Staszewski nawiązywał do jednej z ostatnich wypowiedzi przewodniczącego PO, który w rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim mówił o związkach partnerskich: "Nie jestem przeciwko, ale uważam, że wpisanie na sztandary walki z PiS-em wprowadzenia związków partnerskich to jest ślepa uliczka".

Reżyser "Artykułu osiemnastego" relacjonował też, że jeden z ochroniarzy zwyzywał grupę od marginesu i opluł Staszewskiego.

Do sprawy odnieśli się na Twitterze politycy i polityczki opozycji. Rzecznik PO, Jan Grabiec, napisał: "Tęczowe flagi były na Marszu podobnie jak flagi PO i KOD, .N czy PSL. Nie wiem po co ta prowokacja. Ktoś chce rozbijać opozycję?". Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej natomiast - na sugestię, że politycy powinni rozmawiać z LGBT, opowiedziała: "To niech rozmawiają, ale tam nie o rozmowę chodziło, tylko zrobienie zamieszania". Polityczka przypomniała też, że związki partnerskie są w programie Nowoczesnej.


Sam Schetyna - w mowie otwierającej Marsz Wolności mówił:


(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (38)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 12.05.2017 0:41
andro:
upstairs_at_you:
andro:
Następny tendencyjny artykuł i komentarze pod nim... ♥

Bym zapytał, w którym miejscu artykuł jest tendencyjny ale wiem, że to nic nie da.

Gdybyś spytał to bym nawet odpowiedział ale też wiem że to nic nie da ;)

Wow... Cóż za poziom samoświadomości! :o
Ciekawe kiedy i czy w ogóle świadomość, że twoje odpowiedzi są do niczego nieprzydatne sprawi, że zaczniesz odpowiadać z sensem?
Ciekawostka...
andro (32) a nie bo wieś 12.05.2017 0:06
upstairs_at_you:
andro:
Następny tendencyjny artykuł i komentarze pod nim... ♥

Bym zapytał, w którym miejscu artykuł jest tendencyjny ale wiem, że to nic nie da.

Gdybyś spytał to bym nawet odpowiedział ale też wiem że to nic nie da ;)
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 11.05.2017 21:54
andro:
Następny tendencyjny artykuł i komentarze pod nim... ♥

Bym zapytał, w którym miejscu artykuł jest tendencyjny ale wiem, że to nic nie da.
andro (32) a nie bo wieś 11.05.2017 17:06
Następny tendencyjny artykuł i komentarze pod nim... ♥
WeSo (?) 11.05.2017 12:56
shingao:
@WeSo

Co mnie interesuje na co autor artykułu kładzie nacisk? Nie oburza mnie odepchnięcie. Oburza mnie oplucie i zwyzywanie (o ile miało miejsce). Jest to niegodne i nieprofesjonalne. Ja naprawdę nie wiem w jakich Wy środowiskach się wychowaliście, że plucie komuś w twarz nie robi na Was wrażenia. Nie pochodzę z jakiejś rodziny ą ę, o nie wiadomo jak wysokiej kulturze, ale jednak naplucie komuś w twarz jest dla mnie szokiem. Ale widzę, że się nie dogadamy, bo każdy z nas posiada inne standardy przyzwoitości.

Wiesz, to co tutaj piszemy, to komentarz pod artykułem, więc odnoszę się do tego co i w jaki sposób napisano w artykule (dość logiczne). Ty piszesz, że afera nie jest od odepchniecie, tylko o oplucie i zwyzywanie, a według artykułu jest wprost przeciwnie.
Myślę, że wszyscy się tutaj zgadzamy, że plucie i wyzywanie jest niedopuszczalne i naganne, jednak zachowanie to nie było w żaden sposób związane z poglądami polityków, partii, czy osób biorących udział w marszu, a zachowaniem jednostki.


upstairs_at_you:
WeSo:
(...) a to, że ochroniarz zachował się jak małpa, to sprawa prywatna, za którą powinien odpowiedzieć.

Za zachowanie swoich ochroniarzy odpowiada ten, kto ich wynajmuje. I nie tylko ja tak sądzę ale zdaje się, że pan Schetyna również, skoro zadeklarował, że jest skłonny przeprosić.


I bardzo dobrze, że przeprosił, tak należało się zachować. W dalszym ciągu jednak nie widzę dlaczego miałbym oceniać poszczególne partie, czy cały marsz poprzez zachowanie jednostki, w dodatku będącej w pracy i niekoniecznie w ogóle podzielającej poglądy uczestników marszu.
Dla mnie to afera robiona na siłę, chociaż z drugiej strony przynajmniej się o nas mówi i o chyba największy plus tego zajścia :)
Daf"ThePig"Miscavige (?) 10.05.2017 21:05
kto kogo opluł?? widać na nagraniu, że ochrona nie dopuszcza do posłów osób "niezweryfikowanych"... jak ktoś się uważa za wszechmogącego-niech sobie wyczaruje przepustkę uprawniającą do zbliżenia się do ulubionego polityka...

chłopcy z grupy "S" wyglądają słodko-ale mylą politykę/bezpieczeństwo z ulicznym flash mobem...sobie winni...
bartekkamil (26) Warszawa 10.05.2017 6:04
to tylko pokazuje jak jeszcze długa droga do uregulowania sprawy związków partnerskich, żadna opcja polityczna nie kwapi się żeby w ogóle zacząć rozmawiać
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 09.05.2017 22:02
WeSo:
(...) a to, że ochroniarz zachował się jak małpa, to sprawa prywatna, za którą powinien odpowiedzieć.

Za zachowanie swoich ochroniarzy odpowiada ten, kto ich wynajmuje. I nie tylko ja tak sądzę ale zdaje się, że pan Schetyna również, skoro zadeklarował, że jest skłonny przeprosić.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 09.05.2017 21:58
Marek:
Nie wypowiem się bo zaleje mnie zaraz fala hejtu... Niestety środowisko lgbt jest tak samo podzielone i "zaorane" jak cała nasza scena polityczna jak nie lepiej :) ja z moją połówką glosowalismy na obecną partię rządzącą i póki co nie żałujemy swojej decyzji :) Amen

Mam nadzieję, że to "amen" na końcu oznacza, że żegnasz się z nami na zawsze ;)
shingao (31) Szczecin 09.05.2017 20:14
@WeSo

Co mnie interesuje na co autor artykułu kładzie nacisk? Nie oburza mnie odepchnięcie. Oburza mnie oplucie i zwyzywanie (o ile miało miejsce). Jest to niegodne i nieprofesjonalne. Ja naprawdę nie wiem w jakich Wy środowiskach się wychowaliście, że plucie komuś w twarz nie robi na Was wrażenia. Nie pochodzę z jakiejś rodziny ą ę, o nie wiadomo jak wysokiej kulturze, ale jednak naplucie komuś w twarz jest dla mnie szokiem. Ale widzę, że się nie dogadamy, bo każdy z nas posiada inne standardy przyzwoitości.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Rzecznik PO o tęczowej "prowokacji" na Marszu Wolności Fot. za: facebook.com/artykulosiemnasty, Elżbieta Korolczuk