Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Środa, 02.12.2015, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Co gorsze - Facebook czy PiS?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (55)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (55)

Facebook kolejny raz cenzuruje treści LGBT

Słowa "gej" lub "lesbijka" to treści dla dorosłych? A może sama tęcza? Facebook kolejny raz udowodnił, że jest za równością, ale nie w Polsce i ponownie zablokował reklamę naszego portalu w swym serwisie.

We wtorek Mark Zuckerberg i Priscilla Chan zostali rodzicami. Z tej okazji Zuckerberg opublikował list do nowo narodzonej córki, w którym poinformował o powstaniu fundacji Chan Zuckerberg Initiative, mającej namawiać ludzi z całego świata, by "zwiększali ludzki potencjał i promowali wśród przyszłych pokoleń równość wszystkich dzieci". Firma chętnie chwali się swoją inkluzywną wobec pracowników LGBT polityką, pokazuje się na wielu paradach na całym świecie i włącza w akcje na rzecz równości ludzi LGBT.

Okazuje się jednak, że poza Ameryką standardy Facebooka są inne. Od wielu lat trwa oddolne "czyszczenie" serwisu z homofobicznej mowy i agresji słownej - nie zawsze się to udaje, co wielokrotnie nagłaśnialiśmy.
ZOBACZ TEŻ Facebook i homofobia Najważniejsze to reagować

Nie pierwszy raz mamy też problem z umieszczeniem w serwisie tęczowej reklamy. Tym razem administracja portalu uznała naszą reklamę za treści dla dorosłych.


(red)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (13)
igos wilhelmiii ariannaamelialilly maziorek borkaporka the_undertaker drana-ka hernando devil16 szklanyczlowiek91
Nie podoba mi się (92)
roman71 ewell2342 corrida imponderabiliaa talviraivo andre-2000 roses oliwkats suchomatapalma boypol
Komentarze (55)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
crashoverride
Wyróżniony 02.12.2015 20:39 crashoverride (109) Trójmiasto
Niejednokrotnie przekonałem się, że polska edycja FB obsługiwana jest przez rasistów i homofobów. Zamykane są nagminnie profile walczące z hejtem, treściami homofobicznymi i faszystowskimi. Tamte mają się dobrze. Ja niniejszy artykuł zatytułowałbym: "Facebook = PiS". Z reakcji polskiego personelu tego portalu widać wyraźnie za kim ci ludzie stoją. Szkoda, bo sama idea portalu społecznościowego bardzo mi się podoba.
cytuj zgłoś 8 2
Ikona
04.03.2016 12:48 marcin
Doniesc gdzie trzeba, tylu mądrych ludzi jest bez pracy.Wystosować pismo do Zuckerberga i będzie po homofobach, jesli nie potrafią w pracy być neutralnymi.
cytuj zgłoś 0 0
upstairs_at_you
08.12.2015 19:05 upstairs_at_you (57) miasteczko raczej
BoyPol:
Nie podejrzewam Leszka Millera o miłość do gejów, bo w końcu jak robili akcję Hiacynt to był wtedy on w KC.

Niezupełnie. Do lipca 1986 r. kierował Wydziałem ds Młodzieży, Kultury Fizycznej i Turystyki KC PZPR. Potem został I sekretarzem KW w Skierniewicach.
Trudno przypuszczać, że jako szef "od młodzieży i sportu" brał udział w przygotowaniach Hiacynta bo to była akcja resortów "siłowych".
O miłość do gejów również go nie posądzam ale za Hiacynta raczej nie on odpowiada.
cytuj zgłoś 0 0
shingao 新顔
08.12.2015 17:10 shingao (40) Szczecin
BoyPol:
shingao:
BoyPol:
(...) wmawianie ludziom, że tylko skrajna populistyczna lewica im pomoże jest kłamstwem. (...)


Kiedy redakcja wmawiała coś takiego? Możesz zacytować?


Nie łap mnie za słowa. (...)


To nie jest łapanie za słowa, tylko pokazanie, że manipulujesz.
Piszesz, że redakcja coś wmawiała. Nie potrafisz podać przykładu. O kant dupy potłuc Twoje narzekania.
cytuj zgłoś 0 1
BoyPol
08.12.2015 14:05 BoyPol
shingao:
BoyPol:
(...) wmawianie ludziom, że tylko skrajna populistyczna lewica im pomoże jest kłamstwem. (...)


Kiedy redakcja wmawiała coś takiego? Możesz zacytować?


Nie łap mnie za słowa. Wystarczy poczytać artykuły przez X lat, żeby zobaczyć kogo się tu wiecznie promuje. Jak się płacze, że naród nie chce lewicy, że naród nie chce Grodzkiej, Nowackiej i innego lewackiego badziewia, które po prostu do niczego nie jest nikomu potrzebne.
cytuj zgłoś 1 2
shingao 新顔
07.12.2015 23:08 shingao (40) Szczecin
BoyPol:
(...) wmawianie ludziom, że tylko skrajna populistyczna lewica im pomoże jest kłamstwem. (...)


Kiedy redakcja wmawiała coś takiego? Możesz zacytować?
cytuj zgłoś 0 1
BoyPol
07.12.2015 12:55 BoyPol
shingao:
BoyPol:
(...)

Uprawiacie skrajny lewacki populizm i się dziwicie, że wam to czytelnicy wytykają...


Oczekujesz od Queer.pl, że będzie promować polityków którzy nie są przychylni wobec LGBT? Co poradzić, że w Polsce tylko lewica i centrum coś tam proponuje (krytyka SLD oczywiście jest słuszna). Podaj mi przynajmniej jednego polskiego prawicowego polityka, który byłby wstanie poprzeć małżeństwa jednopłciowe.


Oczekuję, że przestaną popierać jakąkolwiek partię polityczną i zostawią ludziom samym możliwość wyboru. Nasze postulaty nie mają barw partyjnych i wmawianie ludziom, że tylko skrajna populistyczna lewica im pomoże jest kłamstwem. Bo problemem z naszymi postulatami są po prostu ludzie w Polsce, a nie partie. Wyborcy lewicowi też niekoniecznie pragną naszych małżeństw, ale są mniej afiszujący się tym niż prawicowi. Nie podejrzewam Leszka Millera o miłość do gejów, bo w końcu jak robili akcję Hiacynt to był wtedy on w KC.
cytuj zgłoś 3 2
curian0
06.12.2015 20:43 cellofun (31) Warszawa
>Queer
>działanie w moim interesie

Pick one :D

Kolega zna takie pojęcia jak etyka dziennikarska albo chociaż RiGCz, a raczej ich brak? Jeśli tak, to dlaczego dziwisz się że porównuję Frondałkę do Queera? J

bombadil:


Nie ma obiektywnych mediów bo nie ma obiektywnych ludzi. Nie lubię wtrącania i szastania pojęciami jak "ideologia" czy "propaganda", tym bardziej że są to określenia ściśle socjologiczno-historyczne. Nie widzę tutaj żadnej ideologii. To portal dla LGBT i o LGBT. Nie piszą o samochodach, życiu seksualnym sikorek ani ulubionych filmach Stalina, ponieważ zwyczajnie nie jest to w ich interesie.
Jeżeli gej na gejowskim portalu oskarża ten portal, który de facto działa w jego interesie, o działalność ideologiczną, porównując go jednocześnie do kato-talibowskiej Frondy, na której stronach on i jemu podobni są uważani za dzieci Szatana to... to już widz że coś się dzieje. Coś tam się poważnie burzy...

Socjalizm to zło.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
06.12.2015 13:29 ilikelgbt
lilianne_blaze:
Z wlasnych doswiadczen wiem ze mozna zglaszac do zadefekowanej smierci wpisy otwarcie nawolujace do zabijania homo i zdejmowany jest jeden na kilka-kilkanascie, a jak zglaszac za duzo za szybko to jeszcze raz mi w ogole wylaczyli mozliwosc zglaszania tresci na jakis czas. Nawet taka klasyka jak "pedaly do gazu" nieraz ujdzie.


Akurat to prawda, zależy, kto sprawdza. Ja sam ostatnio często zgłaszam treści antyrasistowskie (wiadomo w kontekście uchodźców) i raz się uda, raz nie uda, szansa to ok. 50%.
cytuj zgłoś 0 1
równość zaczyna się od nas
05.12.2015 16:01 równość zaczyna się od nas
Jest grupa na Facebooku: Facebook Poland is homophobic

Tam można dołączyć, by przedyskutować opcję. Przede wszystkim centrala powinna być poinformowana, bo może głowa nie wie, co robią ręce.
cytuj zgłoś 2 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • ...
  • 6
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
cenzura Cenzura reklam na Facebooku Chan Zuckerberg Initiative Facebook Mark Zuckerberg Media mowa nienawiści Polska Priscilla Chan reklama równość Społeczeństwo
Powiązane
Obraz Środa, 05.09.2018 Facebook pokazywał LGBTQ reklamy z terapią reparatywną Obraz Piątek, 27.04.2018 Facebook blokuje ONR i NOP za "rasizm, antysemityzm i homofobię" Obraz Środa, 06.09.2017 Facebook: bóstwo o zasłoniętej twarzy Obraz Piątek, 13.09.2013 Facebook i homofobia Obraz Poniedziałek, 13.01.2025 Meta pod ostrzałem: mniej ingerencji w treści i zakończenie programów na rzecz różnorodności
Inne tematy
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się