Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Poniedziałek, 17.06.2013, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Parada Równości przeszła ulicami Warszawy

Podziel się Tweetnij Skomentuj (33)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (33)

Buka, „męszczyźni” i obrońca krzyża

Ulicami Warszawy przeszła w sobotę Parada Równości. Według szacunków organizatorów i policji – wzięło w niej udział ok. 8 tys. osób.

Tradycyjnie nie zabrakło hymnu Polski:



Trasa Parady Równości pomyślana była tak, żeby przechodzić obok Pałacu Kultury i Nauki – by dołączyć do niej mogły uczestniczki Kongresu Kobiet (z czego wiele osób skorzystało) oraz obok tablicy upamiętniającej Izabelę Jarugę-Nowacką.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (95)
love-gays pinkslut labryska89 karolkamil zubr hebius belldom1994 freedom01 madame-grotesque moranit
Nie podoba mi się (6)
niezbytpewny exnihilo arashi000 carnality bartholomev
Komentarze (33)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
21.06.2013 8:18 vito212121
Brak robienia czegokolwiek przez hetero dla homo najlepiej widac w prawie - nie mamy żadnych praw, nie mamy tych praw co homo i nam sie wmawia ze to i tak dobrze dla nas bo juz nas sie nie pali na stosie. To skoro my Glbt mamy dużo gorsze zycie niż hetero i hetero dla nas nic nie robi to my zamiast starać sie polepszyć nasze zycie to mamy polepszyć zycie hetero?

Gdyby Glbt w tej sytuacji angazowaloby sie w polepszenie losu hetero to tak jakby biedni rodzice zamiast własnymi dziecku dawać pieniądze to dawali dzieciom bogatych sąsiadów.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
21.06.2013 8:14 vito212121
Siedzenie w szafie to czyste tchorzostwo. A siedzenie w szafie i udawanie hetero to taka obrzydliwosc ze takiemu homo to nawet nogi nie podalbym - cytując klasyka solidarności.

Homo powinni robić coś dla całego społeczeństwa? A jak Ty to sobie wyobrażasz skoro homo są dyskryminowani przez społeczeństwo? Wyobrażasz sobie np piknik naukowy zorganizowany przez Glbt dla młodzieży? Mało kto przyjdzie bo powiedzą ze to zboczency robią....wyobrażasz sobie np podobna akcje w wydaniu murzynow w USA w latach 60tych? Tez mało kto przyszedłby bo murzyn to podczlowiek wtedy i nawet z nim nie chciano chodzić do jednej szkoły.

Zanim Glbt bedzie mogło stać sie globalne funkcjonalnie to musi osiągnąć sukces właśnie w "uglobalnieniu" Glbt, zeby było postrzegane jako cześć społeczeństwa a nie jako dewiacja.

A co robią hetero globalnego? Widziałeś jakaś akcje skierowana przez hetero do hetero i homo? Bo ja nie. Na żadna imprezę globalna nie przyjdą homo jako homo a tylko homo in cognito lub homo udający hetero.
cytuj zgłoś 0 0
niezbytpewny
21.06.2013 8:00 niezbytpewny (38)
vito212121:
Niezbytpewny - piszesz, że trudno gejowi przestać być tchórzem, gdy jego rodzice zamiast widzieć, że homo to działalność charytatywna to widzą homo jako facetów z piórkami w dupie na paradzie.

Odpowiadam - homo to i działalność charytatywna i piórka w dupie na paradzie


Nie prawda, jeśli uważasz, że siedzenie w szafie to czyste tchórzostwo to twoja sprawa. Może zacznij outować ludzi, to im na pewno pomoże i to tchórzostwo zniszczy? Homo nie ma być działalnością charytatywną! Homo ma być w opinii publicznej czymś więcej niż pióra w dupie! Nigdy, podkreślam nigdy nie widziałem ani nie słyszałem o akcji jakiejś organizacji lgbt zorganizowanej w Polsce dla ogółu społeczeństwa (nie chodzi o ogół z parady równości). Jeżeli takie organizacje coś robią to dla lgbt, z lgbt i o lgbt. Dla związków jednopłciowych, przeciw homofobii etc.
To wygląda na takie stanie na środku ulicy, z piórami w dupie czy bez, i wrzeszczenie: JA JESTEM CZĘŚCIĄ SPOŁECZEŃSTWA, JA CHCĘ RÓWNYCH PRAW i pokazywanie POZA LGBT MAM WSZYSTKO W DUPIE BO TYLKO NAM W TYM KRAJU JEST ŹLE!
Nie tędy droga, jak sam napisałeś świat to mieszanka i trzeba być sobą, ale ludzie muszą wiedzieć, że gej to też ich sąsiad, że lesbijka udziela się jako wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych, że lgbt też są zróżnicowani. A nie tylko tacy jak w tej grafice zalinkowanej przez silentium.

Co do Biedronia, Grodzkiej i PZPR. Różnica między tymi którzy byli w PZPR i zachowali wpływy (a tacy są w każdej partii) a Biedroniem i Grodzką, jest taka, że ci z PZPR reprezentują sobą więcej! Jakie poseł Biedroń ma poglądy? Poza legalizacją narkotyków, prawami zwierząt i związkami partnerskimi? Co sądzi o systemie emerytalnym? Jak chce rozwiązać problem drenażu mózgów, czy wspierać polską przedsiębiorczość? Jak usprawniłby system edukacji? A Grodzka co sądzi w tych tematach (tu przyznaję, zdziwiłem się bo sporo tweetów na temat ekonomii). Ludzie z PZPR którzy zostali w Sejmie, nie zostali wybrani bo byli w PZPR, ludzie wiedzą kto był a kto nie był. Problem jest w tym, że te partie i większość posłów ma znacznie szersze horyzonty polityczne niż "nasi" reprezentanci. Są od socjalistów do kapitalistów, za aborcją lub przeciw. Mają poglądy w tematach które dotyczą całego społeczeństwa a nie tylko lgbt. I mówią o nich wszędzie, a nie biegną tylko jak stanie się tragedia pod tytułem atak homofobii.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
20.06.2013 20:48 vito212121
A kto w sejmie jest niby "godnym człowiekiem"? Kiedyś Pani Szyszkowska była w Senacie. To wspaniała i mądra myślicielka i filozofka oraz wielka filantropka. Ale dała się zwieźć politykom i uwierzyła, że parlament to miejsce dla ludzi mądrych a nie dla złodziei i hochsztaplerów oraz sprzedawczyków interesu narodowego. Także czasami w parlamencie trafi się z naiwności ktoś wartościowy a reszta - badziew i szumowina.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
20.06.2013 20:46 vito212121
Niezbytpewny - masz dość Biedronki i Grodzkiej bo dostali posadę w sejmie za to że są GLBT. A nie masz dość MIllera i innych komunistów w sejmie za to, że dostali w nim posadę ponieważ byli w PZPR i zachowali wpływy?
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
20.06.2013 20:44 vito212121
Niezbytpewny - piszesz, że trudno gejowi przestać być tchórzem, gdy jego rodzice zamiast widzieć, że homo to działalność charytatywna to widzą homo jako facetów z piórkami w dupie na paradzie.

Odpowiadam - homo to i działalność charytatywna i piórka w dupie na paradzie.

Świat to mieszanka mądrości i głupoty, dobra i zła, klasy i zdeptania, itp. i z tego powodu, że w świecie jest wszystko co sobie można wyobrazić nie możemy czekać w ukryciu na dzień sądu ostatecznego aż nastanie raj utracony przy stworzeniu świata, ale należy żyć w nim takim jaki jest i być w nim sobą!
cytuj zgłoś 0 0
niezbytpewny
20.06.2013 17:11 niezbytpewny (38)
Teahknight, proszę odnieś się merytorycznie do mojej pierwszej odpowiedzi. Prób obrażania mnie nie kwalifikuję jako merytoryczne, chociaż potwierdzają moje przekonania tu wyrażone, a to chyba nie było twoim celem.
cytuj zgłoś 0 0
Δ=b²-4ac
20.06.2013 16:19 silentium (30) Y-ym, nie miasto.
"Jedna strona się opala a druga się nie opala" XD

Nie tak, nie tak, NIE TAK! Związki partnerskie nie są u nas możliwe na daną chwilę, czy tak trudno to zrozumieć?? Ludzi trzeba dokształcić w tym temacie a nie wbijać im na siłę coś o czym nie mają pojęcia, bo ta nienawiść właśnie z tego wynika - z niewiedzy (starsza nauczycielka twierdząca że to nie choroba i 18 latek twierdzący że to trzeba leczyć, jeszcze żartem mu groziła że jeden mu za te słowa wstawi). Potrzebne są odpowiednie wzorce (muzycy, w dużym stopniu nasz idol potrafi zmienić nasz światopogląd) a nie Grodzka/i i Biedroń. Ludzie sami muszą zobaczyć że to nic złego a jak będziecie im to krzyczeć w twarz ubrani w różowe piórka i latex to nie szybko dostaniemy jakiekolwiek prawa.

I jeszcze mały bonus: http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/05/3a1a53(...)69992055
cytuj zgłoś 1 0
Tk
20.06.2013 15:50 teahknight (39) Opole
Not sure if trolling or stupid
cytuj zgłoś 0 0
niezbytpewny
20.06.2013 13:22 niezbytpewny (38)
teahknight nie znasz mnie, nie wiesz gdzie mieszkam a już oceniasz mój świat, ba znasz nawet moją historię i wiesz kto mi chciał a kto nie chciał dać w zęby. Taka zdolność przewidywania może ci dać bogactwo, może graj na giełdzie, albo w kasynie?
cytuj zgłoś 0 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • ...
  • 4
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Ambasada Norwegii Andrzej Hadacz antydyskryminacja edukacja seksualna hymn Polski Izabela Jaruga-Nowacka Jej Perfekcyjność Kongres Kobiet manifestacja Parada Równości Parada Równości w Warszawie Polityka Polska prawa człowieka Sejm Społeczeństwo Warszawa związki partnerskie
Powiązane
Obraz Poniedziałek, 04.06.2012 Parada Równości przeszła ulicami Warszawy Obraz Środa, 30.05.2012 Parada Równości już w sobotę! Obraz Piątek, 20.05.2011 Parada Równości: polityczna zabawa? Obraz Piątek, 29.05.2009 13 czerwca - Parada Równości w Warszawie Obraz Wtorek, 10.04.2018 Izabela Jaruga-Nowacka (1950-2010)
Inne tematy
Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli Piątek, 12.06.2026 Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się