logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
85
28

6 homofobicznych wpadek sportowców

Pudzianowski, Szpilka, Bryant...

Dodano: 18.02.2016, Aktualizacja: 18.02.2016

Jest coraz lepiej, ale świat sportu wciąż jest homofobiczny - zwłaszcza boks. Kilka dni temu wielokrotny mistrz świata, Manny Pacquiao, powiedział, że "pary jednopłciowe są gorsze niż zwierzęta", albowiem "zwierzęta nie łączą się w pary z partnerami tej samej płci i potrafią odróżnić kobietę od mężczyzny". Bokser dołączył do całkiem sporego grona sportowców, którzy zaliczyli homofobiczne wpadki. Przypominamy sześć najgłośniejszych.

1. MARIUSZ PUDZIANOWSKI Legendarny strongman, który słynie z bycia prawdziwym dżentelmenem i patriotą, zapytany kiedyś o zainteresowanych nim mężczyzn, odpowiedział: "Nie jestem tolerancyjny co do niektórych panów. Niech ode mnie się odpie*dolą. A co bym zrobił? Bejsbola w dupę bym mu wsadził!". 2. ARTUR SZPILKA W 2014 roku mieliśmy i miałyśmy przyjemność dowiedzieć się czy polski bokser wie co to jest gender. "A kto to jest? Pedały? Dajże spokój, bo jak cię zaraz gwizdnę, o pedałach będziesz mi tu pytania zadawał" - usłyszał pytający dziennikarz. Szpilka nie omieszkał też dodać, że "pedałów nienawidzi" i nie da się "wpakować" do Holyfielda. Do czego nawiązywał Szpilka? Parę dni wcześniej Evander Holyfield, były czempion wagi ciężkiej, wywołał wiele kontrowersji wypowiadając w brytyjskiej wersji "Big Brothera" bardzo homofobiczne komentarze. Holyfield stwierdził, że homoseksualność to zło a geje powinni się leczyć, bo "Jeśli rodzisz się z wykręconą nogą, co robisz? Idziesz do lekarza i ją naprawiasz". Na boksera posypały się gromy, tłumaczyć gwiazdora próbował syn. 3. TYSON FURY ...   ( Pozostało znaków: 4725 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196885   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
6 homofobicznych wpadek sportowców Mariusz Pudzianowski, fot. za: Facebook.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku