logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
119
5
15

GLAM CUP 2014

Święto tęczowej siatkówki i Soczi

Dodano: 11.02.2014, Aktualizacja: 11.02.2014

W tym tygodniu w Krakowie rozpoczyna się druga edycja międzynarodowego turnieju siatkówki LGBTQ – Glam Cup. Ponownie pod honorowym patronatem prezydenta miasta – Jacka Majchrowskiego i po raz pierwszy pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Prawie 300 siatkarzy i siatkarek z Polski i Europy, spotkania, debaty i Pride House: organizatorzy i organizatorki GLAM CUP nie zapomnieli, że w tym samym czasie trwają zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi.

Zeszłoroczny GLAM CUP okazał się wielkim sukcesem: i frekwencyjnym i organizacyjnym. "W tym roku na pewno jest łatwiej, ponieważ mamy sprawdzony schemat działania. Wszystko jest pod kontrolą!" - mówi naszemu portalowi Rostek z Krakowskiego Klubu Sportowego Krakersy, organizatora turnieju. Maciek dodaje, że jednak i tak "panika się wkrada". W zeszłym roku w turnieju udział wzięło 31 drużyn – w tym roku zapisanych jest 41, dokładnie 297 siatkarzy i siatkarek, przede wszystkim z Polski, ale nie brakuje "reprezentacji" z Wielkiej Brytanii, czy Hiszpanii. Rok temu stowarzyszenie zorganizowało program Outreach, dzięki któremu udało się obniżyć koszty uczestnictwa dla drużyn z Europy na wschód od nas. W tym roku udało się ściągnąć Afrykańczyków ze Szwecji. Pomoc dotyczyła także drużyn z Polski. Krakersy zapewniają noclegi, obniżają koszty, pomagają jak mogą, by każdy miał możliwość uczestnictwa w turnieju. Pojawią się też Ukrainki. "Nie będzie w tym roku drużyn z Rosji, ale to dlatego, że pod koniec lutego sami organizują duże wydarzenie" – mówi Rostek. "Wbrew pozorom tęczowa siatkówka w Rosji prężnie się rozwija " – dodaje Kamila z Krakersów. Nie zabraknie jednak nawiązań do rosyjskich igrzysk olimpijskich. W Krakowie w trakcie turnieju do życia zostanie powołany Pride House. "To inicjatywa, którą EGLSF (European Gay & Lesbian Sport Federation – Krakersy są członkami tej organizacji – przyp. red.) organizuje przy okazji większych wydarzeń sportowych: np. w trakcie różnych Mistrzostw Świata. Powstają miejsca spotkań, gdzie kibice i fani sportu LGBTQ mogą wspólnie spędzić czas, oglądać mecze, wydarzenia, porozmawiać, poz...   ( Pozostało znaków: 6959 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194499   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
GLAM CUP 2014 Fot. InFocus Media
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku