logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
135
3
22

Jesteście piękni, nie poddawajcie się!

Relacja z koncertu Tegan i Sary

Dodano: 05.11.2013, Aktualizacja: 05.11.2013

Tegan i Sara kazały Polsce czekać na siebie niemal 15 długich lat. W tym czasie bliźniaczki z Kanady zdążyły objechać świat, wydać siedem albumów i stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych queerowych zespołów oraz swoistą potęgą kanadyjskiej muzycznej alternatywy. Mimo niewątpliwych sukcesów i rosnącej liczby fanek oraz fanów wciąż omijały Polskę. Jednak dzień spotkania sióstr Quin z polską publicznością w końcu nadszedł – 2 listopada w warszawskim Palladium.

- Weronika F. Justyńska - Wieczór rozpoczął się występem debiutantki o pseudonimie SOAK. Niepozorna siedemnastolatka stanęła na scenie uzbrojona jedynie w gitarę akustyczną. "To soak" oznacza po angielsku "wsiąkać, przesiąkać" – i tak właśnie działa muzyka młodziutkiej Birdie Monds-Watson. Otworzyła usta i... niespodziewanie zaczarowała nas urzekającym, hipnotyzującym głosem, którego barwa przywodziła na myśl skandynawskie gwiazdy takie jak Fever Ray czy Lykke Li. Support wręcz idealnie dopasowany do Tegan i Sary – zresztą również z głosami sióstr Quin można skojarzyć wokal młodej Irlandki. Ośmielana oklaskami wykonała set składający się z klimatycznych, przyjemnych dla ucha piosenek. Mam nadzieję, że o SOAK jeszcze usłyszymy – zwłaszcza, że już teraz zasila szeregi utalentowanych artystów spod znaku LGBTQ. Wreszcie, chwilę po 21, doczekaliśmy się – na scenę wyszły siostry Quin, witane ogłuszającymi oklaskami, piskami, krzykami. Przemknęło mi przez głowę: one wiedzą, jak bardzo ich wyczekiwaliśmy, są świadome wartości, jaką jest dla nas i...   ( Pozostało znaków: 4533 )
Autor: Weronika F. Justyńska kulturoznawca, działacz_ka stowarzyszeń Fabryka Równości oraz Bez!miar Zainteresowana tematami szeroko pojętej sztuki queerowej, androgynii i performatywności płci. Od 2012 roku obecna_y na polskiej scenie dragowej jako drag king Vera Cruz. Dla Queer.pl pisze gościnnie o kulturze i koncertach.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194238   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jesteście piękni, nie poddawajcie się! Tegan i Sara w Warszawie (Fot. W. Justyńska)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku