logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
281
2
19

Popem w nierówność

Tegan i Sara w Polsce

Dodano: 30.10.2013, Aktualizacja: 30.10.2013

Wydały siedem albumów, sprzedały ponad milion egzemplarzy, a ich koncerty wypełniają sale koncertowe. Nagrywały z Davidem Guettą i grały przed Neilem Youngiem. Równocześnie głośno mówią o nierówności i potrzebie walki o prawa LGBT. 2 listopada Tegan i Sara, siostry-lesbijki, po raz pierwszy zagrają w Polsce.

Tegan i Sara Quin urodziły się w kanadyjskim Calgary w 1980 roku. Pierwszy raz chwyciły za gitary, gdy miały 15 lat – wtedy też zaczęły pisać pierwsze piosenki. Ich debiutancki album, niezależny "Under Feet Like Ours", zainteresował legendarnego menadżera Neila Younga, Elliota Robertsa, który namówił dziewczyny, by podpisały kontrakt z Vapor Records. W ten sposób powstała płyta "This Business Of Art", której towarzyszyła pierwsza wielka światowa trasa koncertowa dziewczyn. Kolejne płyty, "If It Was You" oraz "So Jealous" ugruntowały pozycję bliźniaczek na rynku muzycznym i sprawiły, że stały się jednymi z najbardziej popularnych kanadyjskich artystek na świecie. Czym zaskarbiły sobie sympatię fanów i fanek? Przede wszystkim własnym pomysłem na pop: prostymi melodyjnymi piosenkami z gitarowym brzmieniem indie. Warto pamiętać, że siostry zaczynały od punka. Przy "So Jealous" siostry współpracowały m.in. z Mattem Sharpem z Weezera i Johnem Collinsem. Piosenka "Walking With a Ghost" stała się hitem i podbiła listy przebojów. Bliźniaczkom zapowiedziano wielką karierę. The White Stripes nagrali nawet własną wersję utworu. W 2007 roku swoją premierę miał kolejny album Tegan i Sary – "The Con", dedykowany zmarłej babci sióstr. Album powstał w trudnym dla bliźniacz...   ( Pozostało znaków: 5428 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194228   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Popem w nierówność Fot. Lindsey Byrnes (teganandsara.com)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku