logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
102
1
13

Tęczowe lato festiwalowe

Co, gdzie i kiedy?

Dodano: 14.06.2013, Aktualizacja: 02.07.2013

Od kilku lat nie możemy narzekać na wakacyjny kalendarz festiwalowy. Przyjeżdżają do nas gwiazdy, usatysfakcjonowani mogą czuć się wielbiciele prawie każdego gatunku muzycznego. I – nie brakuje także artystów LGBT bądź LGBT-friendly. Co fani i fanki queerowej muzyki koniecznie muszą w wakacje 2013 zobaczyć i usłyszeć? Przygotowaliśmy mały przegląd naszych faworytów.

OFF Festival (02.08-04.08.2013) Patrick Wolf Tego pana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Patrick Wolf, a właściwie Patrick Denis Apps, ma rzesze fanek (i fanów) w Polsce i jest dość częstym gościem na naszych scenach. Jego muzyka to mieszanina folku, jazzu, elektroniki i czego tam jeszcze chcecie. Najważniejsze, że brzmi wspaniale. Podczas warszawskiego koncertu w 2011 roku Patrick przyjął od polskich fanów tęczową flagę z napisem „Love knows no boundaries”, która miała być prezentem z okazji zaręczyn muzyka z Williamem Pollockiem. Mykki Blanco Wyobraźcie sobie np. 50 Centa, która nagle wdziewa kieckę i zaczyna się tulić do swoich bracholi na scenie. Brzmi nieprawdopodobnie? Koniecznie idźcie na koncert Mykki Blanco. Mykki jest męską/żeńską (niepotrzebne skreślić) odpowiedzią na Azealię Banks. Królową (dosłownie) queerowego hip hopu. OFF Festival i Open’er Festival Fuka Lata Dobre bo polskie? Eksperymentujący...   ( Pozostało znaków: 4020 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193821   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tęczowe lato festiwalowe Patrick Wolf z tęczową flagą podczas warszawskiego koncertu w 2011 roku (fot. Cheryl Banaś)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku