Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Poniedziałek, 25.11.2013, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Tegan i Sara: LGBTQ, będziemy z wami zawsze!

Podziel się Tweetnij Skomentuj (7)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (7)

Wrażenia po (europejskiej) trasie koncertowej

Tegan i Sara, które na początku listopada zagrały swój pierwszy koncert w Polsce, podzieliły się na blogu wrażeniami po trasie koncertowej. "W czasach, kiedy wiele krajów broni i chroni gejów i lesbijki oraz ludzi transpłciowych, większość ciaglę wybiera wykluczenie i dyskryminację, a nawet przemoc i śmierć. Mam ogromny szacunek dla tych, którzy pomogli nam dotrzeć do tych krajów, zagrać tam koncerty, albo dzielnie wzięli w nich udział. Szczególnie ofiarność, której doświadczyłyśmy we Wschodniej i Centralnej Europie, była oszałamiająca. Nasze doświadczenia umocniły nas w przekonaniu, by stać po stronie walczących o prawa LGBTQ na całym świecie" – napisała Sara Quin.

Sara podkreśliła, że na początku swojej kariery często denerwowały ją pytania od dziennikarzy, dotyczące ich otwartego życia jako lesbijki. "Zwykle sprawiały, że byłam niecierpliwa i zaczynałam się bronić" – napisała artystka, dodając, że musiała tłumaczyć dziennikarzom, że ktoś, kto nie jest lesbijką, może też słuchać ich muzyki. "W pewien sposób widzę zmianę. Odkryłyśmy, że można mówić o byciu lesbijką w sposób kompleksowy i inspirujący, bez poczucia izolacji. Nasz sukces jako muzyków zmienił historię" – dodawała Sara, podkreślając wdzięczność za to, że dzięki walce o prawa LGBTQ na świecie widać zmiany, których mogły być częścią. "Dzisiaj, kiedy dziennikarze z innych krajów zadają mi te same pytania, jestem dumna, że mogę mówić o naszej tożsamości i o tym, jak pozytywnie zmieniła naszą muzykę i karierę. Mam nadzieję, że ludzie LGBTQ znajdą siłę, także dzięki temu, że jesteśmy częścią społeczności i zawsze będziemy po ich stronie: aż te bzdury zmienią się wszędzie" – reasumuje wpis na blogu Sara.

Na początku listopada Tegan i Sara zagrały swój pierwszy koncert w Polsce. "Jesteście piękni, nie poddawajcie się" – mówiły w Warszawie. Polecamy relację z koncertu autorstwa Weroniki F. Justyńskiej.



(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (94)
szklanyczlowiek91 nifuza kotecek121 twinkie labryska89 teahknight hirniawonawilona tomasz6666 manewry_szczescia pietrus
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (7)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao 新顔
27.11.2013 0:54 shingao (40) Szczecin
będziemy z wami zawsze!


Eee... tylko nie dosłownie. W toalecie wolałbym trochę prywatności.
cytuj zgłoś 0 0
k3fir
26.11.2013 21:53 k3fir (33) Mazury
Podziwiam je zwłaszcza Sarę, ze ma odwagę tak otwarcie o tym mówić mam nadzieje,ze wkrótce ja również bd ją miał ;D
cytuj zgłoś 0 0
hangoverandhungry
26.11.2013 14:43 gooner90 (36) Kraków
było świetnie :) tylko krótko!
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
25.11.2013 22:34 Alia
W USA i Kanadzie powszechnie mówi się - jadę na zachodnie wybrzeże, wschodnie wybrzeże, w Ameryce zawsze mówi się o skrajnościach kontynentu jako pierwszych - bo w centrum jest lipa oprócz NV.
cytuj zgłoś 0 0
zewszad_i_znikad
25.11.2013 22:07 zewszad_i_znikad (44) Warszawa
Nie "ludzi transpłciowych", tylko (lepiej) "osób transpłciowych". Nie "Wschodniej i Centralnej Europie", tylko "Europie Środkowej i Wschodniej". Taka jest ustalona, najczęstsza polska forma, "Wschodnia i Centralna Europa" z daleka "śmierdzi" kalką językową.
cytuj zgłoś 1 3
asiuniaxus
25.11.2013 20:31 asiuniaxus (44) Bournemouth
więcej takich artystów poprosimy :D
cytuj zgłoś 1 0
SUMMERTIME SADNESS
25.11.2013 19:42 SUMMERTIME SADNESS (29) Zielona Góra/Wrocław
Super!
cytuj zgłoś 0 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
koncert Kultura muzyka Polska Sara Quin Społeczeństwo Tegan i Sara o byciu lesbijką Tegan Quin Warszawa
Powiązane
Obraz Poniedziałek, 10.07.2017 5 przykazań Beth Ditto Obraz Wtorek, 06.06.2017 Czasami w muzyce chodzi o to, by trochę fałszować Obraz Środa, 28.09.2016 Najważniejsze to być sobą Obraz Poniedziałek, 21.03.2016 Koncert Years & Years w Polsce: Olly z tęczową flagą Obraz Niedziela, 14.02.2016 Doda urodzinowo
Inne tematy
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się