logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
1
4

Magia easternu

Gejowski romans na zamknięcie przeglądu kina bałkańskiego

Dodano: 02.07.2012, Aktualizacja: 02.07.2012

W maju krakowskie Kino Pod Baranami piąty doroczny festiwal filmów LGBT, Miłość między innymi, otworzyło filmem wyprodukowanym w krajach byłej Jugosławii. Zaś w miniony czwartek festiwal kina bałkańskiego zamknął dumnie film z wiodącym wątkiem gejowskim. Jak widać, bałkańskie kinematografie nie unikają problematyki mniejszości seksualnych. Go West Ahmeda Imamoviča to bośniacka opowieść o krwawej wojnie z początku lat 90. Obraz zaskakujący i nieoczywisty.

W maju krakowskie Kino Pod Baranami piąty doroczny festiwal filmów LGBT, Miłość między innymi, otworzyło filmem wyprodukowanym w krajach byłej Jugosławii. Zaś w miniony czwartek festiwal kina bałkańskiego zamknął dumnie film z wiodącym wątkiem gejowskim. Jak widać, bałkańskie kinematografie nie unikają problematyki mniejszości seksualnych. Go West Ahmeda Imamoviča to bośniacka opowieść o krwawej wojnie z początku lat 90. Obraz zaskakujący i nieoczywisty. Dwóch gejów mieszkających w Sarajewie, Kenan i Milan, próbują uciec przed tężejącym zagrożeniem wojny domowej na wieś, do serbskiej rodziny Milana, by stamtąd przedostać się za zachodnia granicę i rozpocząć nowe życie w spokojnej Holandii. Kenan jest Bośniakiem i muzułmaninem. Jako obrzezany mężczyzna jest w szczególnym niebezpieczeństwie; bojówki serbskie bezlitośnie mordują muzułmanów w ramach zarządzonych przez armię czystek etnicznych. Milan wpada na pomysł ratowania kochanka przebraniem: odtąd Kenan podróżuje w stroju kobiety w charakterze narzeczonej Milana; jego delikatna uroda pozwala mu na to, by pozostać nierozpoznany...   ( Pozostało znaków: 4651 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187112   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Magia easternu "Go West" (fot. kinopodbaranami.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku