logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
137
38
84

Monstrum żyje! I ma się świetnie!

"Born this way" - nowa płyta Lady Gagi

Dodano: 23.05.2011, Aktualizacja: 23.05.2011

Weźcie Queen, Eltona Johna, Eurythmics, AC/DC, Madonnę, Bruce'a Springsteena, Ace of Base, Bon Jovi i jeszcze paru wykonawców. Przejedźcie po nich walcem a potem tę miazgę wystrzelcie w kosmos. Chyba mniej więcej w taki sposób Lady Gaga urodziła "Born this way", swój nowy album, który można kupić od piątku, 20 maja.

Tej damy gejom, lesbijkom, biseksom i transom oraz w ogóle wszelkim odmieńcom przedstawiać nie trzeba, więc już nie będę się rozpisywał, że to największa obecnie ikona muzyki i mody, że fenomen, że walczy o prawa LGBT, że zdetronizowała Oprah Winfrey wśród najpotężniejszych celebrytów/ek w USA, że znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie tygodnika "Time", że ma 32 mln fanów na fejsie itd...

Po prostu zajmijmy się samą płytą.

Weźcie Queen, Eltona Johna, Eurythmics, AC/DC, Madonnę, Bruce'a Springsteena, Ace of Base, Bon Jovi i jeszcze paru wykonawców. Przejedźcie po nich walcem a potem tę miazgę wystrzelcie w kosmos. Chyba mniej więcej w taki sposób Lady Gaga urodziła "Born this way", swój nowy album, który można kupić od piątku, 20 maja. Tej damy gejom, lesbijkom, biseksom i transom oraz w ogóle wszelkim odmieńcom przedstawiać nie trzeba, więc już nie będę się rozpisywał, że to największa obecnie ikona muzyki i mody, że fenomen, że walczy o prawa LGBT, że zdetronizowała Oprah Winfrey wśród najpotężniejszych celebrytów/ek w USA, że znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie tygodnika "Time", że ma 32 mln fanów na fejsie itd... Po prostu zajmijmy się samą płytą. Ciąża Już sama jej promocja to nowa jakość w świecie reklamy. Zza grobu sterował nią chyba sam Hitchcock, król suspensu. Tytuł płyty Gaga wyjawiła we wrześniu 2010 r. podczas gali rozdania nagród MTV, odbierając statuetkę za clip roku ("Bad Romance"). Potem napięcie tylko rosło. W Nowy Rok poznaliśmy datę premiery - 23 maja 2011 r. Pierwszy singiel Gaga zaśpiewała podczas ceremonii rozdania nagród Grammy 13 lutego br. przybywając na imprezę niesiona w ogromnym jaju. Tydzień później piosenka była na 1 miejscu list przebojów (Billboardu i innych). Potem atmosfera zaczęła się zagęszczać jak w thrillerze: 7-minutowy clip do "Born this way" z udziałem Zombie Boya, potem ujawnienie tytułu nowego singla - "Judas" ("Judasz"), następnie ujawnienie słów do niego, w końcu 19 kwietnia - jest "Judas", kilka dni później video i protesty organizacji katolickich (w clipie mamy multum motywów religijnych - obmywanie stóp, cierniowe korony, Gaga jako Maria Magdalena, a wszystko to w ekipie harleyowców). Od 9 maja dostępny jest trzeci singiel "Edge of glory" (wskakuje migiem na 3. miejsce Billboardu), a od 16 maja - "Hair". W międzyczasie pojawia się szeroko dyskutowana okładka albumu, kanał HBO emituje koncert Gagi z nowojorskiego Madison Square Garden, a sama gwiazda zalicza występy w kolejnych talk show - między innymi u Ellen DeGeneres w USA i u Grahama Nortona w Wielkiej Brytanii (z "zawodowego" obowiązku przypomnę tylko, że Ellen jest wyoutowaną lesbijką, a Graham wyoutowanym gejem). I w końcu teraz - eksplozja: 17 numerów! Narodziny No to jedźmy, kawałek po kawałku. (punktacja od 0 do 10) 1. Marry the night 8/10 Zaczyna się jak w gotyckim melodramacie, z akompaniamentem kościelnych organów, i po chwili bum! - rozkręca się gotycki horror gore, walą techno bity. Piosenka jest mniej więcej o tym, że Gaga bierze na klatę swe demony, "poślubiając noc". Gdyby "Marry the night" powstała jakieś 25 lat temu, stałaby się megahitem Bonnie Tyler albo Meatloafa. Świetny p...   ( Pozostało znaków: 11552 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186992   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Monstrum żyje! I ma się świetnie! Oficjalna okładka nowej płyty Lady Gagi
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku