logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
44
0
3

Elton John

Dobrze mi z tym, że jestem gejem

Dodano: 02.06.2010, Aktualizacja: 25.03.2015

Z okazji urodzin Eltona Johna - przypominamy tekst Mariusza Kurca o artyście i warszawskim koncercie, który odbył się w 2010 roku. Wszystkiego najlepszego Elton!

W strugach deszczu odbył się 30 maja br. koncert Eltona Johna na warszawskim stadionie Polonii. Artysta nie zawiódł, trudno było jednak posmutnieć przy "Sorry seems to be the hardest word" czy zaszaleć przy "I'm still standing", bo w butach chlupotało a po głowie i plecach spływała woda. Nawet fortepian Eltona, mimo że pod dachem, był mokry - tak zacinało. Piosenkarz gorąco podziękował publiczności, która żywo reagowała na kolejne szlagiery "Sad songs", "Don't let the sun go down on me", "Crocodile Rock" czy zaśpiewane na bis "Circle of life" i "Your song". Na koniec młoda dziewczyna - zapewne reprezentantka organizatorów - wręczyła Eltonowi wielki bukiet kwiatów. Stojący obok mnie facet w średnim wieku rzucił swej partnerce: "Ech, przecież chłopak powinien mu wręczyć!" - Mariusz Kurc - Ikona Nie bez powodu najlepsza strona internetowa o kulturze gejowskiej nazywa się afterelton.com. A jeśli ktoś zapyta, na czym polega kampowy styl, wystarczy przywołać stroje Eltona z lat 70. i 80. Jednak jego droga do stania się ikoną kultury LGBT i bodaj najsławniejszym gejem na świecie oraz legendą muzyki pop o ponad 40-letnim dorobku była długa i wyboista. A najtrudniejsza okazała się akceptacja własnego homoseksualizmu. Jestem bi W 1970 r. Reginald (dla świata – Elton, dla blis...   ( Pozostało znaków: 5389 )
Mariusz Kurc Autor: Mariusz Kurc Stały publicysta Queer.pl, redaktor naczelny pisma „Replika”, członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich Z Krzysztofem Tomasikiem prowadzi w radiu TOK FM audycję "Lepiej późno niż wcale" o tematyce LGBT, z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186895   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku