logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
194
25
81

Gaga w Sopocie

Little monsters i free bitches

Dodano: 29.11.2010, Aktualizacja: 29.11.2010

Na tym balu nie musicie czuć się niepewnie. Możecie być sobą, kimkolwiek jesteście. Ten show nie jest po to, byście pokochali mnie bardziej. Jest po to, byście pokochali bardziej siebie - powiedziała Lady Gaga rozpoczynając sopocki koncert w ramach trasy "Monster Ball". Już chciałem napisać, że było w nim "wiele akcentów gejowskich", ale to byłby eufemizm. To był po prostu gejowski show z paroma akcentami hetero.

Na tym balu nie musicie czuć się niepewnie. Możecie być sobą, kimkolwiek jesteście. Ten show nie jest po to, byście pokochali mnie bardziej. Jest po to, byście pokochali bardziej siebie - powiedziała Lady Gaga rozpoczynając sopocki koncert w ramach trasy "Monster Ball". Już chciałem napisać, że było w nim "wiele akcentów gejowskich", ale to byłby eufemizm. To był po prostu gejowski show z paroma akcentami hetero. Wiec równości I nie chodziło w nim wyłącznie o zabawę. Przesłanie Gagi jest, owszem, bardzo proste, ale też - szczególnie w polskich warunkach - ważkie i polityczne. Kilka razy piosenkarka mówiła o równości, prawach gejów i lesbijek, sprzeciwie wobec prześladowania wszelkich freaków w szkole i o dumie z tego, kim się jest. Nie rezygnujcie z siebie, mnie też dokuczali w liceum. Po którejś piosence kilkaset zebranych pod samą sceną fanów wyjęło w jednej chwili kartki z napisem "Born this way" - "Taki się urodziłem/taka się urodziłam". Wyglądało to na zbiorowy coming out. Niekoniecznie i pewnie nie tylko homoseksualny, ale w ogóle "freakowy" coming out. Manifestacja odmieńców i "potworów". Gagę na moment autentycznie zatkało. Stała i patrzyła z niedowierzaniem, potem schowała twarz w dłonie. "Born this way" - to tytuł jej najnowszej płyty, która ma ukazać się w przyszłym roku. Łamiącym się głosem powiedziała: Obiecuję....Och, już sama nie wiem, co mam mówić. Zawsze w każdym razie będę z Wami, nigdy Was nie zawiodę. Będziemy razem walczyć o równość! (...) I dam Wam najlepszy album przyszłej dekady. A teraz... rozwalę Wam łby kawałkiem, który zaśpiewałam ...   ( Pozostało znaków: 6716 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186945   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gaga w Sopocie Lady Gaga ("Teeth")
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku