logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
4

Piłka nożna oazą homofobii

Zmowa milczenia i zabawy w męskiej szatni

Dodano: 19.11.2007, Aktualizacja: 19.11.2007

"Play the Game" - to nazwa niezależnej, międzynarodowej organizacji, której celem jest obrona i umacnianie zasad demokracji, wolności i tolerancji w świecie sportu. Podczas niedawnej konferencji w stolicy Islandii Reykjaviku, eksperci z całego świata dyskutowali także o homofobii - powszechnej wśród sportowców - a jeszcze silniej pośród kadry. Główny referat wygłosił Roger LeBlanc, autor wielu artykułów na ten temat w prasie fachowej. Jego zdaniem, poziom homofobii w sporcie raczej wzrasta niż maleje, a homoseksualni atleci nie mają szans przełamania muru milczenia i uprzedzeń...

- Janusz Marchwiński - "Play the Game" - to nazwa niezależnej, międzynarodowej organizacji, której celem jest obrona i umacnianie zasad demokracji, wolności i tolerancji w świecie sportu. Podczas niedawnej konferencji w stolicy Islandii Reykjaviku, eksperci z całego świata dyskutowali także o homofobii - powszechnej wśród sportowców - a jeszcze silniej pośród kadry. Główny referat wygłosił Roger LeBlanc, autor wielu artykułów na ten temat w prasie fachowej. Jego zdaniem, poziom homofobii w sporcie raczej wzrasta niż maleje, a homoseksualni atleci nie mają szans przełamania muru milczenia i uprzedzeń. Wiele klubów otwarcie przyznaje, że ge...   ( Pozostało znaków: 2704 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186670   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku