logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
24

zBOOKi - Felietony o książkach

Czy lesbijki i geje powinni być lewicowi?

Dodano: 18.07.2007, Aktualizacja: 17.07.2015

Mam nieodparte wrażenie, że SLD dość nagle zorientowało się, że powinno bronić praw osób LGBT i to był jednak spory szok poznawczy, a stres posttraumatyczny ciągle trwa.
Co teraz? Gdzie szukać pomysłów na niehomofobiczne państwo? Wykluwa się oto dynamicznie w Polsce nowa lewica, na przykład środowisko "Krytyki Politycznej", która wydaje swój bardzo interesujący nieregularnik oraz książki. Kto czyta nie błądzi, jak mawiała moja polonistka w podstawówce (oj, myliła się kobieta, myliła), więc czytam...

- Błażej Warkocki - Była sobie parada. Ta ostania, warszawska. Było dużo ludzi, było kolorowo, było fajnie. Głośno, coolowo i oldskulowo też. W zasadzie spory sukces. A co z niego pozostało? Czy coś z niego wynikło? Takie pytania zadawał niedawno lewicowy miesięcznik Le monde diplomatique (edycja polska) i słusznie robił. Bo wszystko pozostało po staremu, a spora część uczestniczących w paradzie warszawskich gejów przy najbliższej okazji pobiegnie głosować na PO. Jestem niedobry oraz niesprawiedliwy? Być może. Ale na dzisiaj mam taką utopijną wizję, że to co na ulicy powinno jakoś przekładać się na to, co w sejmie. Jak tego dokonać? Chyba przede wszystkim trzeba wiedzieć, czego się chce. No i warto mieć pomysł na to, jak mogłoby wyglądać państwo, w którym lesbijki i geje czuliby się OK (chyba nie pomylę się bardzo twierdząc, że współczesna Polska takim państwem nie jest?). Byłoby też miło, gdyby znalazła się jakaś siła polityczna, która zechciałaby taką wizję wcielać w życie (bo wtedy było na kogo głosować). Proste? Proste. Nie jestem z Marsa ani z Wenus, jeno stąd, więc jakoś tak intuicyjnie czuję, że fajnych pomysłów dla lesbijek i gejów nie należy szukać po prawej s...   ( Pozostało znaków: 5123 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186637   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku