logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
8

Iniemamocni z ulicy Żelaznej

Młodzieżówka KPH

Dodano: 20.06.2007, Aktualizacja: 20.06.2007

Gdy wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski nazwał homoseksualizm zboczeniem i przedstawił plany zakazu "promocji homoseksualizmu" w szkołach, nie zaprotestował żaden nauczyciel-gej, ani nauczycielka-lesbijka. Więcej odwagi cywilnej i poczucia własnej wartości mają homoseksualni uczniowie i studenci oraz ich przyjaciele z Grupy Młodzieżowej KPH...

- Mariusz Kurc - Gdy wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski nazwał homoseksualizm zboczeniem i przedstawił plany zakazu "promocji homoseksualizmu" w szkołach, nie zaprotestował żaden nauczyciel-gej, ani nauczycielka-lesbijka. Więcej odwagi cywilnej i poczucia własnej wartości mają homoseksualni uczniowie i studenci oraz ich przyjaciele z Grupy Młodzieżowej KPH. 19 marca 2007 r. GM KPH protestowała przeciw wypowiedziom Orzechowskiego pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. "Te słowa naruszają prawa nauczycieli, dyskryminują uczniów o odmiennej orientacji seksualnej. Chcemy, aby wiedza o homoseksualizmie była rzetelnie przekazywana" - mówił "Gazecie Wyborczej" Leszek (22 lata, w GM KPH od 3 lat, czyli prawie od początku, kiedy to spotkania GM KPH odbywały się w legendarnym klubie Le Madame). Dziś mówią, że ta demonstracja dała im dużo siły i przygotowują następne działania. Jest ich wszystkich (na razie) trzydzieścioro pięcioro, na cotygodniowe spotkania w siedzibie KPH przy ul. Żelaznej (środy o 19.30) przychodzi ok. 20 osób. Mają od 16 do 24 lat, ale od razu zastrzegają, że do GM KPH należeć może każdy - bez względu na wiek czy orientację seksualną. Warunkiem koniecznym jest chęć walki z homofobią. "W zeszłym roku pojechaliśmy na konferencję "Youth against heterosexism" do Paryża. Młodzi działacze z innych krajów opowiadali o akcjach, które u siebie organizują. Poszliśmy na paryską paradę równości - kolorowy tłum 800 tysięcy bawiących się ludzi, rodzin z dzie...   ( Pozostało znaków: 6244 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186631   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Iniemamocni z ulicy Żelaznej Foto: Oiko Petersen
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku